OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WELKANOCNA

1. Jutro ostatni poniedziałek miesiąca – w łączności z mszami św. nabożeństwo do Najświętszego Dzieciątka Jezus.

2. W środę wkraczamy w miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela; nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie w łączności z mszą św. o godz. godz. 9.00 i 18.00, w niedzielę po sumie.

3. W piątek, 3 maja, obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski; to nasza parafialna uroczystość odpustowa. Msze Święte celebrować będziemy tego tak jak w niedzielę z wyjątkiem mszy św. o g 20.00 (nie będzie). W tym roku suma odpustowa o g. 10.30 pod przewodnictwem ks. bpa Arkadiusza Okroja. Wraz z władzami samorządowymi i zaproszonymi delegacjami obchodzić będziemy także rocznicę uchwalenia „Konstytucji 3 Maja”. Po celebracji w kościele przemarsz Aleją Wolności na Skwer Orła Białego, gdzie ciąg dalszy uroczystości samorządowych. W dzień odpustowy o 7.00 Godzinki.

4. W tym tygodniu przypadają dnie Eucharystyczne:

I Czwartek miesiąca: Godzina Święta – początek msza św. o g. 18.00, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do g. 19.30 z modlitwą o powołania do posługi w Kościele, którą poprowadzi wspólnota „Genezaret”; UWAGA: okazja do spowiedzi św. w czwartek od g. 16.00 do 18.00.

I Piątek miesiąca: polecamy indywidualnej pobożności wiernych;

I Sobota miesiąca: msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 9.00.

5. W sobotę, 4 maja, przypada także wspomnienie św. Floriana – m.in. patrona strażaków; stąd o g. 9.00 msza św. w intencji strażaków i ich rodzin Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku.

6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzą: ks. Zbigniew i ks. Krzysztof w sobotę, a ks. Wiesław w dniu 9 maja .

7. Zwracamy uwagę, że biuro parafialne w przyszłym tygodniu, ze względu na przypadające święta, będzie czynne tylko w poniedziałek.

8. Pod chórem „Pielgrzym” – polecamy .

9. Jutro święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

10. Życzymy błogosławionego i radosnego czasu wielkanocnego.

Przejdź do góry strony