OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WELKANOCNA

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni tymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia, by dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

2. W naszej parafii do uroczystej I Komunii św. zostało przyjętych 80. dzieci; od jutra będą przeżywały Biały Tydzień na mszy o g. 18.00.

3. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie w łączności z mszą św. o godz. 9.00 i 18.00, w niedzielę po sumie.

4. Jutro, w poniedziałek 16 maja, przypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny.

5. Spotkanie modlitewne Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Genezaret” jutro po mszy wieczornej w Domu Fatimskim.

6. Od jutra do środy odbędą się w naszym kościele rekolekcje dla Szkoły Podstawowej nr 4 i Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej LTO. W związku z czym msza św. o g. 9.00 jutro i we wtorek jest przesunięta na g. 8.00.

7. Domownicy Boga rozpoczynają swoje spotkanie w środę mszą św. o g. 18.00.

8. Krąg Biblijny w czwartek o g. 19.00 w Domu Fatimskim.

9. Za tydzień w niedzielę przypada 22. dzień miesiąca; stąd na sumie parafialnej o 10.30 nabożeństwo do św. Rity – także obrzęd błogosławieństwa róż.

10. W nadchodzącą sobotę 21. maja w Lęborku „Noc Muzeów”: w godzinach od 18.00 do późnych godzin wieczornych wiele atrakcji m.in. w Wieży Ciśnień, Muzeum Lęborka, Urzędzie Miejskim, Miejskiej Bibliotece, Basztach Lęborka i Wieżach kościołów; szczegóły wydarzeń i godziny otwarcie na plakatach.

11. Przypominamy i zapraszamy do modlitwy różańcowej ulicami Lęborka z prośbą o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, o pokój i jako wynagrodzenie Sercu Pana Jezusa i Matki Bożej szczególnie za grzechy przeciw życiu: nabożeństwo rozpocznie się dyisiaj o g. 19.00 w naszym kościele a zakończy w Sanktuarium św. Jakuba.

12. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl.

13. Pod chórem „Gość Niedzielny”, „Pielgrzym”.

14. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności: śp. Klara Basichowska, Barbara Rutkiewicz, Małgorzata Kisielewska, Jan Antoniewicz, Urszula Szmyttka. Wieczny…

15. Życzymy błogosławionego i radosnego czasu wielkanocnego.

Przejdź do góry strony