OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny, skupiony na rozważaniu męki Zbawiciela. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże – zachęcamy, by to uczynić także w domach.

2. Dzisiaj gościmy kleryka Marka Zaborowskiego, świadka drogi powołania do kapłaństwa i życia seminaryjnego; kolekta na WSD w Pelplinie.

3. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień; na każdej mszy św. obrzęd poświecenia palm. Sumę parafialną o g. 10.30 rozpocznie błogosławieństwo palm i procesja wokół kościoła na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

3. W Niedzielę Palmową zapraszamy młodzież na wyjazd na diecezjalny Dzień Młodzieży do Kościerzyny. W programie przewidziana jest Msza Święta, posiłek i koncert ewangelizacyjny. Wyjazd 24 marca o godzinie 11:30, powrót około godziny 18:30. Koszt wynosi 40 zł. Zapisy w zakrystii, biurze parafialnym lub u ks. Wiesława.

4. We wtorek, 19 marca, uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła powszechnego, rodzin chrześcijańskich i orędownika dobrej śmierci. Ponieważ jest to także dzień modlitw za mężczyzn zapraszamy ich na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu pod patronatem Rycerzy Kolumba na g. 17.00 w kościele.

5. Domowników Boga zapraszamy w środę na Mszą św. o godz.18.00 i spotkanie formacyjne.

6. Błogosławione wdowieństwo – spotkanie z Cierpiącym”; msza św. dla wdów i wdowców w czwartek o g. 16.30 w kościele.

7. Chorych z posługą sakramentalną ks. Wiesław odwiedzi w czwartek, 21 marca.

8. W piątek przypada 22. Dzień miesiąca; w łączności z mszami św. nabożeństwo do św. Rity.

9. Nasze wspólnotowe nabożeństwa wielkopostne to: Droga Krzyżowa – odprawiana w piątki o g. 9.00 i 18.00 – po nabożeństwie msza św.; dla dzieci i młodzieży o g. 17.00 i późnym wieczorem o 20.00 – pod przewodnictwem Rycerzy Kolumba przy stacjach wokół kościoła; Gorzkie Żale w niedzielę o g. 17.15.

10. Wspólnota Neokatechumenalna w dni powszednie, do piątku włącznie, o g. 6.00 w kościele modli się Liturgią Godzin; zapraszamy do dołączenia do wspólnej modlitwy.

11. Do skarbony przy figurze św. Józefa można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

12. Konferencja Episkopatu Polski zaprasza do włączenia się w „Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia” rozpoczętej wczoraj do dnia 25.03. Wystarczy wzbudzić intencję ogólną i szczegółową na dany dzień wyznaczoną oraz pomodlić się Ojcze nasz Zdrowaś Maryjo i dowolną modlitwą za Ojczyznę.

13. Już dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo: „Lęborska Droga Krzyżowa Wielkiego Tygodnia”; w tym roku odprawimy je ulicami naszego miasta w Wielki Wtorek, 26 marca, o g. 19.30; rozpoczęcie w naszym kościele.

14. Parafii św. Maksymiliana Kolbe zaprasza na drogę krzyżową w intencji zmarłych: piątek, 22 marca, msza św. o g. 17.00, po której nabożeństwo na cmentarzu.

15. Ekstremalna Droga Krzyżowa Sierakowicach (par. św. Marcina) – piątek, 22 marca, g. 20.00.

16. Pod chórem „Pielgrzym”.

17. W minionym tygodniu Bóg wezwał do siebie śp.: Roman Bieszk, Zbigniew Jastrzębski. Wieczny odpoczynek…

18. Życzymy błogosławionego czasu wielkopostnego.

Przejdź do góry strony