OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

1. Dziś w szóstą niedzielę zwykłą, po raz kolejny, liturgia mszy św. niesie ze sobą uwielbienie Bogu a człowiekowi uświęcenie. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.

2. W minionych dniach Turcja i Syria zostały dotknięte bardzo poważnym w skutkach trzęsieniem ziemi. Stąd w duchu braterskiej solidarności, zgodnie z prośbą ks. bpa Ryszarda Kasyny dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez kataklizm.

3. Spotkanie grupy modlitewnej o. Pio jutro, w poniedziałek, o g. 19.00 – msza św. w kościele.

4. Wspólnota Domowników Boga rozpoczyna swoje spotkanie mszą św. o g. 18.00 w środę.

5. Serdecznie zapraszamy małżonków na tzw. „Randki Małżeńskie”. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, a pierwsze z nich w najbliższą środę, 15.02 o g. 19.00 w Domu Fatimskim (wejście od ul. Malczewskiego). Dla dzieci zapewnimy opiekę i miło spędzony czas.

6. Wspólnota odnowy w Duchu Świętym „Genezaret” zaprasza na spotkanie w czwartek po mszy św. o g. 18.00 do Domu Fatimskiego.

7. Przypominamy i zapraszamy do wysłuchania katechez kerygmatycznych pogłębiających wiarę, intensywność relacji z Bogiem oraz wiedzę biblijną i teologiczną; w tym tygodniu we wtorek i czwartek o g. 18.45 (po mszy św. wieczornej w kościele).

8. Już dzisiaj informujemy, że przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się spotkaniem organizacyjnym dnia 25 lutego o g. 19:00 w salce parafialnej (wejście od ul. Malczewskiego). Wszelkie informacje u ks. Roberta.

9. Fundacja „Lęborskie Hospicjum Stacjonarne” zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5 % podatku na rzecz Fundacji; wolontariusze fundacji będą rozdawać ulotki i biuletyny w przyszłą niedzielę po mszach św.

10. W imieniu społeczności ukraińskiej oraz parafii greckokatolickiej w Lęborku zwracamy się z apelem o zbiórkę czystych puszek po konserwach (nie całkiem płaskich i nie za wysokich, bez wieczek) oraz resztek świec (parafina, wosk), które posłużą wolontariuszom do sporządzania specjalnych świec dla wojska ukraińskiego, które na froncie, w okopach i namiotach boryka się z problemami oświetlenia i ogrzewania. Materiały te można przynieść do biura parafialnego lub po mszy św. do zakrystii.

11. Centrum Kultury Chrześcijańskiej oraz parafia św. br. Alberta w Mostach zapraszają na koncert „Chopin Jazz” na klarnet, fortepian i kontrabas w budynku Centrum przy kościele w Mostach w niedzielę 19.02 o g. 19.00 (w gablocie plakat).

12. Pod chórem: „Gość Niedzielny”, „W Rodzinie”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14. 02, wtorek – święci Cyryl i Metody (w randze święta) – patronowie Europy.

13. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Małgorzata Szypior. Wieczny… .

14. Życzymy błogosławionego i radosnego świętowania.

Przejdź do góry strony