OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego, której obchody będą miały miejsce w przyszłą niedzielę. Do 19 maja wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na godz. 17.00 do oratorium – kaplicy adoracji na nowennę do Ducha Świętego. W wigilię zesłania Ducha Świętego tj. w sobotę zapraszamy od godz. 22.00 na czuwanie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, o godz. 24.00 Msza Święta po Mszy Świętej dalsze czuwanie do około godz. 3.00.  W uroczystość zesłania Ducha Świętego w Parafii Maksymiliana Marii Kolbego w Lęborku ks. Mateusz Drutel odprawi o godz. 15.00 swoją Mszę Prymicyjną. Wesprzyjmy modlitewną opieką ks. Mateusza w jego rozpoczynającej się drodze kapłańskiej.

3. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele od poniedziałku do soboty po Mszach Świętych o godz. 9.00 i 18.00, w niedzielę o 17.30. Dzieci również mają nabożeństwo majowe, codziennie od poniedziałku do piątku o 17.00, szczególnie dotyczy to dzieci pierwszokomunijnych, one obowiązkowo przychodzą. Nabożeństwa majowe będą połączone z przygotowaniem się dzieci do pierwszej Komunii Świętej. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą na sumę o godz. 10.30.

4. Ostatnia generalna próba przed komunią świętą w czwartek o godz. 16.00. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych w piątek o godz. 16.00.

5. Pary, które planują zawrzeć sakrament małżeństwa zapraszamy na "Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca". Jest to Kurs przedmałżeński, który będzie prowadzony od 1 do 3 czerwca w w naszej Parafii. Nauki będące połączeniem wykładu i świadectwa życia, prowadzą pary małżeńskie i księża. Szczegóły i zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl oraz na plakatach. Wszelkie informacje w sprawie kursu przedmałżeńskiego u ks. Daniela.

6. Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące przyjmuje zapisy do klas pierwszych na nowy rok szkolny 2018/2019. Bliższe informacje w sekretariacie szkoły.

7. Dzisiaj 13 dzień miesiąca, po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, prowadzone przez młodzież.

8. Parafialna Pielgrzymka do Gruzji w dniach od 14 do 21 października br. Koszt 3525 złotych „wszystkie atrakcje w cenie”. Przelot samolotem z Gdańska do Tbilisi, bogaty program m. in. Tbilisi z Muzeum Narodowym, Mecheta – pierwsza stolica i religijne centrum Gruzji wpisane na listę UNESCO, twierdza Ananuri, forteca, miasto skalne z XII w. Wardzia, zespół klasztorny Alawerdi i wiele innych. Szczegółowy program na parafialnej stronie www. oraz w gablocie. Zapisy do 28 maja u ks. Dariusza lub z biurze parafialnym. Serdecznie polecamy i zapraszamy.

9. Klub Gazety Polskiej w Lęborku zaprasza na spotkanie autorskie z dr Witoldem Bagieńskim autorem książki: „Wywiad cywilny Polski Ludowej w latach 1945 – 1961”. Spotkanie odbędzie się 15 maja 2018r. o godz. 19.00 w Auli Jana Pawła II przy kościele św. Jakuba w Lęborku.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.

  • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

10. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Ewa Zefira Bielska. Dobry Jezu…

11. Wszystkim gościom, naszym parafianom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa.

 

Przejdź do góry strony