OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do tego poprzez doczesne, ziemskim życiu. Bóg zaprasza nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

2. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej „Cudem nad Wisłą”, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

3. W piątek, 20 sierpnia, przeżywamy wspomnienie św. Bernarda, opat cystersów w Clairvaux (Francja), żyjącego w latach 1090-1153, doktora Kościoła, wielkiego myśliciela, teologa i mistyka, nazywanego „wyrocznią Europy” i patrona diecezji oraz stolicy naszej diecezji Pelplina.

4. W nadchodzącą sobotę, 21.08, na mszy św. o g. 18.00 zostaną uroczyście wprowadzone do kościoła relikwie bł. Michaela McGivney`a, założyciela Rycerzy Kolumbów, beatyfikowanego 31.10.2020. W niedziele i dni powszednie do piątku włącznie msze św. będą odprawiane z relikwiami powierzając przez błogosławionego wszelkie intencje; na sumie zawierzymy Błogosławionemu naszą parafię. Za tydzień podamy szczegóły odnoszące się do sposobu uwielbienia Boga i powierzenia Mu naszych spraw poprzez uczczenie relikwii bł. Michała.

5. Od września rozpoczyna działalność Katolickie Przedszkole przy naszej parafii; wszelkie informacjo oraz formularz zgłoszeniowy na stronnie internetowej.

6. Zapraszamy na wydarzenie ewangelizacyjne w Białogórze: „Wielki połów”; diecezjalny ośrodek rekolekcyjny – sobota, 28 sierpnia – szczegóły na plakacie.

7. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 17.08 – św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin;

– w sobotę 21.08 – św. Pius X (1835-1914), papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Adam Buchowski. Wieczny…

9. Życzymy błogosławionego i radosnego świętowania.

Przejdź do góry strony