OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Eucharystia niedzielna dla dziecka Bożego jest zawsze źródłem i centrum jego życia duchowego. Nasyceni spotkaniami z Jezusem Eucharystycznym w czasie minionych dni dawajmy świadectwo Jego mocy w codziennych zadaniach naszych powołań.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w oddanie czci Najświętszemu sakramentowi w formie procesji, które odbywały się do uroczystości NSPJ, a zwłaszcza osobom niosącym chorągwie, feretrony, baldachim, nagłośnienie, dziewczynkom sypiącym kwiatki.

3. Chorych z posługą sakramentalną ks. Wiesław odwiedzi w środę, 12 czerwca.

4. Spotkanie Domowników Boga rozpoczyna się mszą św. o g. 18.00 w środę.

5. Wspólnota modlitewna o. Pio zaprasza na mszę św. w piątek o g. 19.00 w kościele.

6. W czwartek, 13 czerwca, nabożeństwo fatimskie: msza św. o g. 19.30 wynagradzająca za grzechy rodzaju ludzkiego, po której procesja różańcowa – o przygotowanie rozważań tajemnic bolesnych różańca prosimy wspólnotę o. Pio

7. Organizujemy wyjazd na spotkanie rodzin „Przystań dla rodzin” dnia 16 czerwca do Pelplina; zapisy u ks. Wiesława.

8. Zapraszamy młodzież na diecezjalne spotkanie młodzieży „Przystań” w Pelplinie, które odbędzie się 17 czerwca ; koszt to 30 zł.; zapisy u ks. Wiesława, w zakrystii i biurze parafialnym

9. Serdeczne zachęcamy do udziału w Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Grupa lęborska wyrusza 28 lipca z naszego kościoła, by 13 sierpnia złożyć intencje naszych modlitw u tronu Jasnogórskiej Pani. Informacje i zapisy na całość lub część pielgrzymki u ks. Wiesława.

10. Za tydzień gościć będziemy w naszej parafii Siostry Benedyktynki Misjonarki, które od ponad trzech lat posługują również w Kenii, gdzie prowadzą dom dziecka w Limuru. Potrzebą miejsca jest stworzenie dla podopiecznych miejsca schronienia (internat, świetlica) oraz kształcenia zawodowego. Istotnym elementem tego przedsięwzięcia jest budowa studni o głębokości ponad 300 metrów w terenie górskim na wysokości ponad 2600 m. Pragną podzielić się specyfiką tej posługi misyjnej i prosić o wsparcie ich dzieła.

11. Za tydzień Uroczystość odpustowa św. Brata Alberta w Mostach: suma o g. 11.30; od 13.00 „XVII Biesiadą w rytmie muzyki do tańca i różańca” – szczegóły na plakacie.

12. W dniach 15-16 czerwca ma Świętej Górze Polanowskiej odbędzie się X Odpust Kaszubski w 900. lecie misji św. Ottona na Pomorzu: suma odpustowa w sobotę o g. 12.00, po której biesiada dla pielgrzymów (szczegóły w internecie.)

13. Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w „Marszu dla życia i rodziny”, który odbędzie się w Lęborku w dniu 23 czerwca – Dzień Ojca. Program marszu: msza św. w Sanktuarium św. Jakuba o g. 10.00; rozpoczęcie marszu o g. 11.00 na Placu Pokoju; marsz kończy się Piknikiem rodzinnym na boisku przy SP nr 3.

14. Pod chórem „Pielgrzym”.

15. W tym tygodniu patronują nam: św. Barnaba, Ap. we wtorek; św. Antoni Padewski w czwartek, bł. Michał Kozal, bp i męcz. w piątek.

16. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności: śp. Edyta Wenta, Bogumił Grzywacz. Wieczny…

17. Życzymy błogosławionego czasu świątecznego.

Przejdź do góry strony