OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Siostry Benedyktynki Misjonarki, które od ponad trzech lat posługują również w Kenii, gdzie prowadzą dom dziecka w Limuru.

2. Osoby, które posługiwały w czasie Procesji Bożego Ciała i Oktawy, niosąc feretrony, chorągwie, sztandary, baldachim zapraszamy na spotkanie dziękczynne w poniedziałek o g. 19.00 do Domu Fatimskiego.

3. Spotkanie Domowników Boga rozpoczyna się mszą św. o g. 18.00 w środę.

4. W sobotę przypada 22. dzień miesiąca: w łączności z mszami św. nabożeństwo do św. Rity – błogosławieństwo róż w czasie mszy św. o g. 9.00.

5. „Błogosławione wdowieństwo – przy Sercu Jezusowym”: zapraszamy na mszę św. wdowy i wdowców w czwartek g. 16.30.

6. W piątek, 21 czerwca, w naszej parafii uroczystość liturgiczna – Rocznica Konsekracji Własnego Kościoła (1986), Zapraszamy do dziękczynienia za dar świątyni oraz łask Bożych, w niej otrzymanych podczas celebracji eucharystycznych, sprawowania sakramentów i modlitwy.

7. Serdeczne zachęcamy do udziału w diecezjalnej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Grupa lęborska wyrusza 28 lipca z naszego kościoła, by 13 sierpnia złożyć intencje naszych modlitw u tronu Jasnogórskiej Pani (zwracamy uwagę, że w pielgrzymkę można się włączyć przechodząc niektóre jej etapy). Wszelkie potrzebne informacje oraz zapisy u ks. Wiesława.

8. Przypominamy o możliwości podjęcia posługi zakrystiana lub zakrystianki w naszym kościele.

9. Serdecznie zapraszamy do udziału w „Marszu dla życia i rodziny”, który odbędzie się w Lęborku w dniu 23 czerwca – Dzień Ojca. Program marszu: msza św. w Sanktuarium św. Jakuba o g. 10.00; rozpoczęcie marszu o g. 11.00 na Placu Pokoju; marsz kończy się Piknikiem rodzinnym na boisku przy SP nr 3.

10. Kończymy pomieszczenie kuchenne oraz toalety w naszym ogrodzie jako element placu rekreacyjnego; może ktoś wymienił lub w najbliższym czasie zaplanował wymianę kuchni w swoim mieszkaniu i chciałby przeznaczyć ją do celów parafialnych; podobnie, czasami po remontach zostają spore ilości kafelek (czasem zmieniła się koncepcja i nie ma co zrobić z tym co zostało); stąd o środy czekamy na informację (biuro, zakrystia czy tel. do ks. proboszcza).

11. W związku z ustanowieniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy główną patronką naszej diecezji, chcąc szerzyć coraz bardziej Jej kult, Wydział Duszpasterski zachęca w dniu uroczystości, 27.06 – czwartek, do nawiedzenia kościoła, w których obchodzony jest tego dnia odpust. W naszym rejonie jest to kościół w Kębłowie Nowowiejskim. Stąd już dzisiaj zapraszamy do włączenia się w tę pielgrzymkę – wyruszymy z naszego kościoła o g. 18.00, by o 20.00 uczestniczyć w mszy św. odpustowej i Nowennie. Zapisy w biurze i zakrystii.

12. W tym tygodniu kończy się rok szkolny. Już dzisiaj wszystkim uczniom i gronu pedagogicznemu życzymy radosnego i bezpiecznego wypoczynku.

13. W poniedziałek o g. 19.30 przy kościele w Rozłazinie odbędzie się koncert rapera – ks. Jakuba Bartczaka; koncert połączony z festiwalem kolorów.

14. W tym tygodniu patronują nam: św. Brat Albert, zakonnik, w poniedziałek; św. Alojzy Gonzaga, zakonnik, w piątek.

15. Życzymy błogosławionego czasu świątecznego.

Przejdź do góry strony