OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Eucharystia niedzielna dla dziecka Bożego jest zawsze źródłem i centrum jego życia duchowego. Niech jej nie zabraknie w czasie wakacji i urlopów.

2. Siostry Benedyktynki Misjonarki pozdrawiają parafian i pragną podziękować za złożone ofiary: 13.605,23 i 35 Euro (list dziękczynny w gablocie).

3. Serdecznie zapraszamy do udziału w „Marszu dla życia i rodziny”, który rozpoczyna się w dzisiaj, w Dzień Ojca, o g. 11.00 na Placu Pokoju a kończy się Piknikiem na boisku przy SP nr 3.

4. Jutro ostatni poniedziałek miesiąca – nabożeństwo do Najświętszego Dzieciątka Jezus.

5. We wtorek ks. Wiesław z parafianami rozpoczyna pielgrzymkę Portugalii i Hiszpanii; polecajmy ich w naszych modlitwach z prośbą o błogosławione owoce tego dzieła.

6. W nawiązaniu do słów Biskupa Diecezjalnego zapraszamy do włączenia się w pielgrzymkę pieszą do kościoła w Kębłowie Nowowiejskim; wyruszymy z naszego kościoła o g. 18.00, by o 20.00 uczestniczyć w mszy św. odpustowej i Nowennie. Zapisy w biurze i zakrystii;

7. Jutro uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, a w sobotę uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła; kolekta na Stolice Apostolską.

8. Chorych z posługa sakramentalna ks. Krzysztof odwiedzi w sobotę.

9. Serdeczne zachęcamy do udziału w diecezjalnej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Grupa lęborska wyrusza 28.07 z naszego kościoła (uwaga: w pielgrzymkę można się włączyć przechodząc niektóre jej etapy). Wszelkie informacje oraz zapisy u ks. Wiesława.

10. Zamówione zdjęcia z I Komunii św. do odbioru w biurze parafialnym w gg. urzędowania.

11. Serdecznie dziękujemy za podarowane wyposażenie parafialnej kuchni w ogrodzie: meble kuchenne, kuchnia gazowo-indukcyjna oraz zlew; pozostają kafelki do łazienek, stąd raz jeszcze „dajemy szansę” i do środy czekamy na informację (biuro, zakrystia czy tel. do ks. proboszcza).

12. Wyposażenie liturgiczne naszej parafii wzbogaciło się o monstrancję, w której można umieścić wielką hostię (do 14 cm średnicy), co przy wielkości naszego kościoła uczyni bardziej czytelną tajemnicę obecności Chrystusa w Eucharystii; jest ona darem rodziców dzieci pierwszokomunijnych: składamy serdeczne Bóg zapłać.

13. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu msza św. chrzcielna jest odprawiana w także I niedzielę miesiąca o g. 13.30; msza św. o g. 20.00 jest na stałe w naszym grafiku niedzielnym.

14. Wejście na naszą wieżę będzie otwarte od poniedziałku 1 lipca: w dni powszednie w godzinach 13.00–16.00; w niedzielę 14.00–16.00; wejście o innych porach można wcześniej uzgodnić w biurze parafialnym lub telefonicznie z ks. Proboszczem: 603 260 971.

15. W gablocie plakat informujący o koncertach w ramach XXVI. Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie.

16. Pragniemy poinformować, że Ksiądz Biskup Diecezjalny w dniu wczorajszym dokonał zmian w posłudze niektórych proboszczów w diecezji, także w naszej parafii: od 20 sierpnia powierzył urząd proboszcza księdzu Wojciechowi Klawikowskiemu (dotychczas, proboszczowi w Grzybnie), a ks. Andrzej Żur obejmie parafię w Bobowie k. Starogardu Gdańskiego.

16. Pod chórem „Pielgrzym”.

17. Życzmy błogosławionego czasu świątecznego i wypoczynkowego.

Przejdź do góry strony