OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

1. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy chcą żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.

2. We wtorek w naszej diecezji uroczystość liturgiczna św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego patrona naszej wspólnoty diecezjalnej.

3. Nabożeństwo fatimskich 13. dnia miesiąca jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi w czasie objawień w Fatimie: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Zapraszamy na sierpniowe nabożeństwo w piątek; rozpocznie się mszą św. o g. 19.30 ofiarowaną za grzechy świata, po której procesja z modlitwą różańcową; o przygotowanie rozważań Tajemnic Bolesnych Różańca prosimy Wspólnotę Neokatechumenalną.

4. Chorych z posługą sakramentalna ks. Robert odwiedzi w sobotę.

5. W niedzielę za tydzień Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; w polskiej tradycji połączona z obrzędem błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, by uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas – obrzęd błogosławieństwa po każdej mszy św.

6. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich pielgrzymach, którzy zmierzają do Częstochowskiego Sanktuarium.

7. Od września rozpoczyna działalność Katolickie Przedszkole przy naszej parafii; wszelkie informacjo oraz formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej.

8. Przypominamy o możliwości wejścia na wieżę naszego kościoła: wejście czynne w dni powszednie od 11.00 do 16.00, w niedzielę od 14.00 do 16.00.

9. Pod chórem kolejny numer „Pielgrzyma”.

10. Zapraszamy na wydarzenie ewangelizacyjne w Białogórze: „Wielki połów”; diecezjalny ośrodek rekolekcyjny – sobota, 28 sierpnia – szczegóły na plakacie.

11. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 9.08 – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), 1891-1942), dziewica i męczennica, patronka Europy – święto;

– w środę 11.08 – św. Klara, dziewica, założycielka klarysek;

– w sobotę 14.08 – św. Maksymilian Maria Kolbe – suma odpustowa w parafii na cmentarzu o g. 17.00.

12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jerzy Labuda, Jerzy Jędzierowski, Adam Młynek. Wieczny…

13. Życzymy błogosławionego i radosnego świętowania.

Przejdź do góry strony