OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

1. Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam słowo i swoje ciało – abyśmy mieli życie, abyśmy żyli na wieki.

2. Wczoraj zostały uroczyście wprowadzone do naszego kościoła relikwie bł. Michaela McGivney`a, założyciela Rycerzy Kolumba, beatyfikowanego 31.10.2020. W niedziele i dni powszednie do piątku włącznie msze św. będą odprawiane z relikwiami prosząc Błogosławionego o wstawiennictwo we wszelkich sprawach przynoszonych na świętą liturgię. Poza celebracją eucharystyczną w dni powszednie do piątku włącznie relikwie będą wystawione w kaplicy Wieczystej Adoracji po mszy św. dziewiątowej do g. 17.00; o tej godzinie, po przeniesieniu do kościoła, modlitwa różańcowa prowadzona przez Rycerzy Kolumba; dzisiaj w kościele od 16.00 w kościele. W piątek o g. 18.00 msza św. ku czci bł. Michała na zakończenie peregrynacji relikwii. Pod chórem do wzięcia ulotka przedstawiająca rycerstwo oraz jego działa, obrazek błogosławionego z modlitwą; ponadto do zakupienia obraz ścienny, modlitewnik i publikacje książkowe; zapraszamy do lektury, a mężczyzn do włączenia się w to dzieło – spotkanie dla kandydatów w I sobotę września (4.09) o g. 19.00 w kościele. Przy ołtarzach bocznych naszej świątyni banery przedstawiające Błogosławionego i rycerstwo. W minionym czasie pandemicznym umknęły okazje do zbierania środków na powstające w Lęborku Hospicjum Stacjonarne; Rycerze wyszli z zaakceptowaną propozycją, by w przyszłą niedzielę po mszach św. uczynić zbiórkę do puszek – polecamy ją ofiarności wiernych

3. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. W parafii Leśnice odpust.

4. Chorych z posługą sakramentalna ks. Wisław odwiedzi w najbliższy czwartek.

5. Dzisiaj, w 22 dzień miesiąca, zachęcamy do uczczenie i przywołania w modlitwach wstawiennictwa św. Rity.

6. Zapraszamy na wydarzenie ewangelizacyjne w Białogórze: „Wielki połów”; diecezjalny ośrodek rekolekcyjny – sobota, 28 sierpnia – szczegóły na plakacie.

7. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oferuje kolejną edycję Studiów podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym (zajęcia w Pelplinie i Toruniu); wszelkie informacje na plakacie.

8. Pod chórem kolejny numer „Pielgrzyma”

9. Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników oraz Dożynki na Jasnej Górze – 4-5 września (szczegóły na plakacie).

10. W tym tygodniu patronują nam także:

– we wtorek 24.08 – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł, w randze święta;

– w piątek 27.08 – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna;

– w sobotę 28.08 – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła..

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Wyrzykowski, Czesław Sakowicz. Wieczny…

12. Życzymy błogosławionego i radosnego świętowania.

Przejdź do góry strony