OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

1. Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska zaprasza do włączenia się w przeżywanie dzisiejszej niedzieli jako „Niedzieli św. Franciszka”, która jest świętem chrześcijańskiej ekologii integralnej; dniem, w którym dziękujemy Bogu za piękny świat, który stworzył oraz wsłuchując się w „wołanie ziemi i krzyk ubogich” przyglądamy się współczesnym wyzwaniom.

2. Dziękujemy za dar modlitwy koronką do Miłosierdzia Bożego.

3. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzą: jutro, w poniedziałek, ks. Wiesław, a w czwartek ks. Robert.

4. Już dzisiaj podajemy do wiadomości, że we wtorek 12.10 w kościele o g. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci rozpoczynających w naszej parafii przygotowanie do I Komunii św.

5. W najbliższy wtorek 5.10 o g. 19.00 w kościele spotkanie dla kandydatów rozpoczynających  przygotowania do bierzmowania – uczniowie klas VIII.

6. W środę mszą św. o g. 18.00 rozpoczynają spotkanie formacyjne Domownicy Boga.

7. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca: Godzina Święta rozpoczyna się mszą św. o g. 18.00, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziękczynna za dar Eucharystii z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa do g. 20.00.

8. W czwartek przypada też wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej – na każdej mszy św. okazja do poświęcenia różańca.

9. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy: w dni powszednie o g. 8.30 i po południu (także w niedzielę) o g. 17.30; dla dzieci w dni powszednie, z wyjątkiem soboty, o g. 17.00. W październiku adoracja w kaplicy kończy się o g. 17.30, by przed Najświętszym Sakramentem w kościele modlić się na różańcu.

10. W przyszłą niedzielę, 10 października, będziemy przeżywali XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Tego dnia przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która w formie stypendium naukowego wspiera dzieci i młodzież pochodzącą z niezamożnych rodzin; dzieło można wesprzeć także wysyłając SMS o treści STYPENDIA na numer 74265.

11. Dzień Papieski w Lęborku wpisuje się w tym roku w XVIII Lęborski Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Uroczyste rozpoczęcie Tygodnia mszą św. w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 10.30; śpiewać będzie, a po mszy wykona mini koncert nasz chór „Soli Deo”; ponadto za tydzień w naszym kościele o g. 17.00 inscenizacja słowno-muzyczna pt. „Wspomnienie o JPII” w wykonaniu uczniów Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej z Lęborka. wszelkie szczegóły pozostałych wydarzeń Tygodnia na plakacie i w internecie.

12. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Kartki na „wypominki” („zdrowaśki”) wyłożone są pod chórem; można je składać w kancelarii lub w zakrystii.

13. Są wolne miejsca w Katolickim Przedszkolu przy naszej parafii; kontakt z ks. Danielem, a informacje na stronie internetowej.

14. Pod chórem „Pielgrzym” oraz nasze kalendarze diecezjalne: trójdzielne – 12,- w dużym formacie ze spiralą 12,- i mniejsze 6,-. Ponadto proponujemy lekturę tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny” zawiera m.in. głębokie teksty liturgiczne, artykuły poruszające najistotniejsze tematu naszej codzienności, program telewizyjny; to dobra lektura podnosząca na duchu; bardzo polecamy; obecne wydanie gratis…

15. Przypominamy narzeczonym o zgłaszaniu planów zawarcia ślubu w naszej parafii w roku 2021 (a nawet `22) w biurze parafialnym (osobiście, telefonicznie lub mail`em; nie musi być jeszcze ustalona data w kościele) podając personalia oraz numer kontaktowy telefonu; termin: do 17.10.

16. W tym tygodniu patronują nam także:

– w poniedziałek 4.10 – św. Franciszek z Asyżu, diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;

– we wtorek 5.10 – św. Faustyna Kowalska, mistyczka, „sekretarka Bożego miłosierdzia”.

17. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Czesław Uhlenberg, Honorata Doba. Wieczny…

18. Życzymy błogosławionego i radosnego świętowania.

Przejdź do góry strony