OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiejszą uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata obchodzimy w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Stąd na zakończenia mszy św. przed Najświętszym Sakramentem uczcimy Serce Pana Jezusa.

2. Jutro wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej – Panu Organiście, członkom chóru i wszystkim służącym w liturgii śpiewem życzymy wszelkiego błogosławieństwa Bożego. Przy okazji, zapraszamy do zapisania się do chóru.

3. Chorych z posługą sakramentalną odwidzi jutro, w poniedziałek, ks. Wiesław.

4. Jutro w 22. Dzień miesiąca wzywać będziemy także orędownictwa św. Rity.

5. We wtorek spotkanie wspólnoty modlitewnej o. Pio: msza św. o g. 19.00 w kościele.

6. We środę w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy; wieczorna msza rozpoczyna spotkanie formacyjne Domowników Boga.

7. W czwartek, 25.11, w Sanktuarium Lęborka centralne uroczystości Jubileuszowego Roku Jakubowego: o g. 18.00 msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Arkadiusza Okroja.

8. W przyszłą niedzielę wkraczamy w Nowy Rok Kościelny rozpoczynający się Adwentem. Zapraszam do udziału w Rekolekcjach Adwentowych: nauka wprowadzająca na każdej mszy św. – głosił je będzie o. Sylwester Maćkiewicz, oblat z Łeby.

9. Kochani Małżonkowie: w związku z trwającym w Kościele Rokiem Rodziny i Rokiem Świętego Józefa proponujemy i serdecznie zapraszamy do włączenia się w ogólnopolskie 33. dniowe Rekolekcje „RODZINA33”, które mają formę indywidualnej pracy małżonków w domu (można w nią włączyć dzieci) w oparciu o materiały dostępne w internecie na stronie www.rodzina33.pl. Ćwiczenie rekolekcyjne polega na zapoznaniu się (tekst lub video) z treścią przygotowanej na każdy dzień medytacji, na osobistej modlitwie (5-15 minut) i na podzieleniu się ze współmałżonkiem swoimi przeżyciami; szczegóły na wskazanej stronie. Dzisiaj na sumie rozpoczęcie wspólnej drogi choć można rozpocząć je indywidualnie na innej mszy. Po każdym z czterech tygodni  następuje dzień podsumowania w formie modlitewnego czuwania, które będzie od przyszłej niedzieli o g. 19.00 w kościele.

10. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę samolotem do Portugalii i Hiszpanii w dniach 2-8.10.2022 (7 dni): m.in. Lizbona, Fatima, Santiago de Compostela (pełny opis oferty na stronie internetowej); koszt w zależności od ilości chętnych – średnia ok. 3.600 zł i 140 Euro. Zapisy w zakrystii i biurze z numerem telefonu.

11. Zdjęcia z bierzmowania można odbierać u ks. Roberta lub w zakrystii.

12. Pod chórem zaległy i aktualny „Gość Niedzielny” oraz „W Rodzinie”.

13. W naszej parafii gościmy p. dr Zofię Ciecierską, autorkę wielu książek o tematyce prozdrowotnej…

14. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Rozalia Marczuk. Wieczny…

Przejdź do góry strony