Rycerze Kolumba

Dlaczego Rycerze Kolumba pomagają potrzebującym?

Problemy współczesnego świata!

Jeżeli we współczesnym świecie zastanawiasz się nad wspieraniem wszelkich działań charytatywnych, to dobrym, chrześcijańskim rozwiązaniem jest działalność – Rycerzy Kolumba. Władzę nad tą świecką organizacją sprawuje zawsze Najwyższy Rycerz. Obecnie jest nim – Carl A. Anderson.

Początki od 2005- do 2006!

Rok 2006 stał się przełomowym wyzwaniem dla wszystkich mieszkańców Polski, gdyż od tego momentu Rycerze rozpoczęli prace także w Polsce. Koordynacja aktywności w Kanadzie, Portoryko, Panamie,  na Filipinach, czy na Kubie nadała głębię przekazu w naszym kraju. Przyjęcie więc takiej inicjatywy na rodzimych  ziemiach, w tym również w Lęborku, wiąże się z odpowiednią postawą, która stanowi trzon wizerunku dawnego rycerstwa.

Dumni z Krzysztofa Kolumba!

Nie jest jednak tajemnicą, że słynny Krzysztof Kolumb, to postać znacząca w bractwie. Zjednanie sobie praktykujących mężczyzn, którzy wyznaczają szlaki dla:

- jedności, braterstwa, zgody, miłosiernego obrazu świata, a także wartości silnie patriotycznych, to zadanie dla typowo silnej osobowości kreującej wizję współczesnego, chrześcijańskiego, świata.

Badając historię!

Historia rycerstwa odciska więc  ślad na osobie księdza McGivneya. Iskra, która od niego wypłynęła stała się rzeczywistością jednocząca ludzi na całym świecie. Ta sztuka wspólnego budowania jednej wizji, niesienia pomocy, przyczyniła się do zmian w systemie wsparcia i  ubezpieczenia,  udzielnego dla osób:  najbiedniejszych, ich rodzin,  chorych, kalekich, odsuniętych od wszelkiej  aktywności.  

W sobotę, 03czerwca 2017 r. , w Wejherowie odbyła się tradycyjna już trzecia z kolei zorganizowana przez Zakon Rycerzy Kolumba, Męska Droga Krzyżowa.

Przejdź do góry strony