Aktualności

Fenomenalny  sukces bookcrossingu. Półki uginają się od książek i płyt!

Fenomenalny sukces bookcrossingu. Półki uginają się od książek i płyt!

Piątek, 6 października 2017

Od marzenia do realizacji!

- „Kiedy wyobraziłam sobie bookcrossing religijny uparcie dążyłam do tego szczytnego celu. Siła woli i skuteczność działań w środowisku lokalnym sprawiły, że zorganizowanie -  dla parafian „Korony”  - oazy przyjaznej literaturze zajęło – 3 tygodnie. W momencie, gdy otrzymałam informację, że regał znajduje się już w kościele przemieściłam się do „Korony” i poczułam, że szczęście zależy od drobnych gestów, szacunku do ludzkiego wyobrażenia wspólnej przestrzeni, zaufania i nowoczesnej promocji.

„HAWIRA – nadzieją młodych” – zaplanowaliśmy dla Ciebie  Forum Młodych. Wspieramy NPRC!

„HAWIRA – nadzieją młodych” – zaplanowaliśmy dla Ciebie Forum Młodych. Wspieramy NPRC!

Sobota, 16 września 2017

Forum jest wspierane przez Akcję Katolicką z kościoła NMP Królowej Polski.

Na  wielkiej scenie!

„Idziemy naprzód z nadzieją”- tak głosi tegoroczne hasło - XIV Lęborskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Lęborku.  W ramach tego przedsięwzięcia zaplanowaliśmy  -  w kinie LCK Fregata - Forum Młodych „Menadżerowie Pana”, pod znaczącym tytułem:

- „HAWIRA – nadzieją młodych”.

Chór Soli Deo zaprasza Cię na próbę!

Chór Soli Deo zaprasza Cię na próbę!

Sobota, 16 września 2017

Chór Soli Deo

- kształtuje chrześcijańskie  gusta muzyczne.  Działa aktywnie  przy naszej parafii.

Próby odbywają się w każdą środę o 18.45,  w Domu Fatimskim.

Przypominamy, że  dyrygentem chóru jest  - Sebastian Szymański.

Przebieg uroczystości peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Lęborku.

Przebieg uroczystości peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Lęborku.

Sobota, 16 września 2017

Na zakończenie obchodów 100-lecia Objawień Fatimskich nasza Diecezja Pelplińska przeżywa Peregrynację Figury Matki Bożej Fatimskiej. Rozpocznie się od Pelplina w sobotę 23 września, poprzez wszystkie 30 dekanaty, zatrzymuje się tylko 24 godziny w jednej parafii danego dekanatu.

Szczegółowy program peregrynacji.

Szczegółowy program peregrynacji.

„Levino” rzuca chusteczkę „ptoszczi” – tekst specjalistyczny - metonimia

Środa, 6 września 2017

Gdy noc kołysze ludzkie marzenia, to do akcji wkracza Kaszubski Zespół Regionalny „Levino”. Kołysze Cię słowami: ”Witoj, witoj goscu mili”, ponieważ pragnie wnieść do każdego domu namiastkę codziennego - Bożego Narodzenia. A sprzyja takiej tematyce, zarówno mglisty poranek, jak i każdy deszczowy wieczór. Zanim jednak dzień przemieni się w noc, zdecyduj się na zakup płyty, która stanowi doskonały pomysł na prezent.

Szczegółowy program peregrynacji.

Oceń artyzm projektu lęborskiej Drogi Krzyżowej!

Czwartek, 24 sierpnia 2017

Przy Koronie!

Nasza gazeta  L-FM objęła patronat nad pracami budowlanymi prowadzonymi przy kościele NMP Królowej Polski. To właśnie w tym miejscu Lęborka realizowany jest zamysł artystyczny, który ma na celu ukazanie mocy chrześcijańskiej – Drogi Krzyżowej. 

Szczegółowy program peregrynacji.

Ruszyła budowa Drogi Krzyżowej wokół naszego kościoła.

Piątek, 18 sierpnia 2017

W miesiącu lipcu br. wykonano fundamenty pod siedem kaplic, w których będą po dwie stacje męki Pańskiej.

Szczegółowy program peregrynacji.

Wakacyjny Bookcrossing działa na pełnych obrotach! Sprawdź książki i gazety!

Czwartek, 10 sierpnia 2017

Inicjatywa postawienia specjalnego  regału, w kościele NMP Królowej Polski, i zapoczątkowania religijnego bookcrossingu spotkała się z  pozytywną  reakcją wiernych. Podczas wykonywania naszych redakcyjnych zdjęć, jedna z pań przyniosła m.in. chrześcijańskie czasopisma i ustawiała je na półkach.

Szczegółowy program peregrynacji.

Miłośnicy dwóch kółek w drodze na Jasną Górę.

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017

W sobotę 05 sierpnia br. wyruszyła już po raz 19 z naszej parafii do naszej Pani i Królowej rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę.

Szczegółowy program peregrynacji.

Pielgrzymi z Lęborka zanoszą do Matki liczne prośby i modlitwy.

Niedziela, 30 lipca 2017

W piątek - 28. lipca 2017 r. - z naszej parafii - NMP Królowej Polski, zaraz po Mszy św. o godzinie 900 , odprawionej pod przewodnictwem ks. Tomasza, już 27 raz wyruszyła na pielgrzymi szlak: piesza „Lęborska Pielgrzymka” na Jasną Górę.

Szczegółowy program peregrynacji.

Zobacz,  co mówiła Matka Boża 13.07.1917 r. w Fatimie.

Poniedziałek, 17 lipca 2017

Od szeregu lat każdego -  13 dnia miesiąca -  po Mszy św o godz. 18 –tej,  w naszej parafii odbywają się nabożeństwa „Fatimskie”. W tym roku nabierają one szczególnego charakteru ze względu na setną rocznicę tych ważnych dla świata objawień.

Szczegółowy program peregrynacji.

Sprawdź uroczystości parafialne z 21 czerwca 2017 roku.

Wtorek, 27 czerwca 2017

W środę  - 21 czerwca  2017 roku - o godz. 18:00 -  przeżywaliśmy trzy wielkie uroczystości :

-  31 rocznicę konsekracji naszego kościoła (dokonanej w 1986 r. przez Ks. Bp Ignacego Jeża Ordynariusza diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej),

- wprowadzenie relikwii św Brata Alberta i błogosławionej Bernardyny Jabłońskiej  - współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Albertynek,

- udzielenie sakramentu bierzmowania dla parafialnej młodzieży.

Mszy św. przewodniczył ks. Bp prof. Wiesław Śmigiel.

Szczegółowy program peregrynacji.

Wiara z miłości do Ciała i Krwi? Cały Lębork na Bożym Ciele! – Zobacz zdjęcia!

Czwartek, 15 czerwca 2017

Wychodząc na ulice!

Boże Ciało od 1246 roku podmieniliśmy w tradycję wynoszenia, na symboliczne ołtarze , religijnego motywu zarówno Ciała , jak i Krwi Jezusa. Od momentu pierwszych objawień, w których św. Julianna wyraziła taką chrześcijańską  potrzebę, dzień ten uzyskał miano  przeżywania istoty miłości podarowanej na krzyżu.

Szczegółowy program peregrynacji.

Rodziny manifestują w całej Polsce

Wtorek, 6 czerwca 2017

„11 czerwca to centralna data organizowanych już po raz dwunasty Marszów dla Życia i Rodziny. Manifestacje zorganizowane pod hasłem „Czas na Rodzinę!” odbędą się między innymi w Warszawie, Łodzi, Toruniu, Żywcu, Olsztynie czy Siemiatyczach. Łącznie, od początku maja do końca czerwca, obrońcy życia i rodziny, wyjdą na ulice ponad 120 polskich miast. Koordynatorem wydarzenia jest Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Szczegółowy program peregrynacji.

Odbyła się - III Męska Droga Krzyżowa Rycerzy Kolumba w Wejherowie

Niedziela, 4 czerwca 2017

W sobotę, 03 czerwca 2017 r., w Wejherowie odbyła się tradycyjna już trzecia z kolei zorganizowana przez Zakon Rycerzy Kolumba, Męska Droga Krzyżowa. Po przyjęciu gości, z wielu miast Polski oraz po  poczęstunku kawą i ciasteczkami, przeprowadzono   Ceremonie Rycerskie.


Przejdź do góry strony