Aktualności

Sprawdź uroczystości parafialne z  21 czerwca 2017 roku.

Sprawdź uroczystości parafialne z 21 czerwca 2017 roku.

Wtorek, 27 czerwca 2017

W środę  - 21 czerwca  2017 roku - o godz. 18:00 -  przeżywaliśmy trzy wielkie uroczystości :

-  31 rocznicę konsekracji naszego kościoła (dokonanej w 1986 r. przez Ks. Bp Ignacego Jeża Ordynariusza diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej),

- wprowadzenie relikwii św Brata Alberta i błogosławionej Bernardyny Jabłońskiej  - współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Albertynek,

- udzielenie sakramentu bierzmowania dla parafialnej młodzieży.

Mszy św. przewodniczył ks. Bp prof. Wiesław Śmigiel.

Wiara z miłości do Ciała i Krwi? Cały Lębork na Bożym Ciele! – Zobacz zdjęcia!

Wiara z miłości do Ciała i Krwi? Cały Lębork na Bożym Ciele! – Zobacz zdjęcia!

Czwartek, 15 czerwca 2017

Wychodząc na ulice!

Boże Ciało od 1246 roku podmieniliśmy w tradycję wynoszenia, na symboliczne ołtarze , religijnego motywu zarówno Ciała , jak i Krwi Jezusa. Od momentu pierwszych objawień, w których św. Julianna wyraziła taką chrześcijańską  potrzebę, dzień ten uzyskał miano  przeżywania istoty miłości podarowanej na krzyżu.

Rodziny manifestują w całej Polsce

Rodziny manifestują w całej Polsce

Wtorek, 6 czerwca 2017

„11 czerwca to centralna data organizowanych już po raz dwunasty Marszów dla Życia i Rodziny. Manifestacje zorganizowane pod hasłem „Czas na Rodzinę!” odbędą się między innymi w Warszawie, Łodzi, Toruniu, Żywcu, Olsztynie czy Siemiatyczach. Łącznie, od początku maja do końca czerwca, obrońcy życia i rodziny, wyjdą na ulice ponad 120 polskich miast. Koordynatorem wydarzenia jest Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Odbyła się - III Męska Droga Krzyżowa Rycerzy Kolumba w Wejherowie

Odbyła się - III Męska Droga Krzyżowa Rycerzy Kolumba w Wejherowie

Niedziela, 4 czerwca 2017

W sobotę, 03 czerwca 2017 r., w Wejherowie odbyła się tradycyjna już trzecia z kolei zorganizowana przez Zakon Rycerzy Kolumba, Męska Droga Krzyżowa. Po przyjęciu gości, z wielu miast Polski oraz po  poczęstunku kawą i ciasteczkami, przeprowadzono   Ceremonie Rycerskie.

Przeczytaj informacje o Wspólnocie  Sióstr w Lęborku!

Przeczytaj informacje o Wspólnocie Sióstr w Lęborku!

Piątek, 2 czerwca 2017

Od początku pracowały jako katechetki, przedszkolanki, kancelistki i zakrystianki. Siostry Pasjonistki wpisane są w tym mieście i w tej parafii. Swoją pracą , modlitwą i przykładem życia pociągały wiele młodych do życia zakonnego.

Otwórz link: Siostry Pasjonistki

Jaka zbiórka, taki pierwszy efekt – paralelizm!

Jaka zbiórka, taki pierwszy efekt – paralelizm!

Piątek, 2 czerwca 2017

Zbiórka odbiorników!

Dobrze wiemy, że nowości technologiczne  wkraczają dynamicznie na rynek światowy.  W związku z tym, w całej Polsce, trwają  liczne akcje popularyzujące zbiórki zużytego i  niepotrzebnego – sprzętu.

Sprawdź - jak wygląda Kronika parafii od 1958 do 2004 roku!

Sprawdź - jak wygląda Kronika parafii od 1958 do 2004 roku!

Sobota, 27 maja 2017

Kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Lęborku, znajduje się w północnej części miasta, przy Placu Kopernika. Kościół poświęcony ze zboru poprotestanckiego, w stylu neogotyckim wybudowany w 1866 roku.

Zostań wakacyjnym Bookcrosserem! Zdobądź książkę i gazetę!

Zostań wakacyjnym Bookcrosserem! Zdobądź książkę i gazetę!

Sobota, 27 maja 2017

Dziel się tym , co najlepsze!

Radość wynikająca z dzielenia się dobrami intelektualnymi, to najlepsza nagroda za każde poświęcenie.  Spraw, aby inni mieszkańcy Lęborka zwiedzili razem z Tobą polskie wsie i miasta, odległe krainy poza granicami Polski.

Najpiękniejsze pola aktywności Akcji Katolickiej!

Najpiękniejsze pola aktywności Akcji Katolickiej!

Piątek, 26 maja 2017

Wnoszenie iskry apostolstwa świeckich przyświeca działalności Akcji Katolickiej. Wzrastanie w wierze: zarówno w kościele, jak i życiu osobistym, to trzon założeń promujących zakres obowiązków wszystkich osób zaangażowanych w głoszenie Prawd Bożych.

Zbiórka złomowego sprzętu

Zbiórka złomowego sprzętu

Piątek, 26 maja 2017

W dniu 01.06.2017 w godzinach 11:00 do 13:30 na placu przy kościele N.M.P. Królowej Polski odbędzie się zbiórka zbędnego sprzętu elektrycznego.

Oczyść swój dom i zrób dobry uczynek na rzecz potrzebujących.

Sprawdź kiedy spotyka się  schola - Boże Ludki!

Sprawdź kiedy spotyka się schola - Boże Ludki!

Środa, 24 maja 2017

Boże Ludki – schola

Schola gra  na mszy św.  co drugą niedzielę, natomiast próby są zawsze przed Mszą św.  w kaplicy o godzinie 12:15.

Opiekunem scholi jest ks. Krystian Stalkowski.

Dlaczego Rycerze Kolumba pomagają potrzebującym?

Dlaczego Rycerze Kolumba pomagają potrzebującym?

Wtorek, 23 maja 2017

Problemy współczesnego świata!

Jeżeli we współczesnym świecie zastanawiasz się nad wspieraniem wszelkich działań charytatywnych, to dobrym, chrześcijańskim rozwiązaniem jest działalność – Rycerzy Kolumba. Władzę nad tą świecką organizacją sprawuje zawsze Najwyższy Rycerz. Obecnie jest nim – Carl A. Anderson.

Zbierają Różańce dla Donbasu!

Zbierają Różańce dla Donbasu!

Niedziela, 21 maja 2017

Nasza parafia chce przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji przekazywania różańców, które trafią do mieszkańców Donbasu i walczących na tamtejszym froncie żołnierzy. Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie Konferencji Episkopatu Polski odpowiadając na prośbę katolików z położonego w Donbasie Mariupola, w porozumieniu z fundacją Pomoc Polakom Donbasu, reprezentowaną przez panią Wiktorię Harczenko zainicjował  akcję zbiórki różańców.

Przyjdź na Mszę św. do kościoła NMP Królowej Polski!

Przyjdź na Mszę św. do kościoła NMP Królowej Polski!

Niedziela, 21 maja 2017

Porządek Mszy Świętych:

niedziele i święta: godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00,13:15, 18:00, 20:00 (VII-VIII)
 

Buduj lokalny patriotyzm od każdego  - 3 maja!

Buduj lokalny patriotyzm od każdego - 3 maja!

Sobota, 20 maja 2017

Kartka historii!

Uchwalenie konstytucji 3 maja – to symboliczne zrezygnowanie z wszelkich granic. To motyw twórczy do zjednoczenia się wszystkich ludzi. Utworzenia państwa na nowych zasadach. Rok 1919, a potem  1990 – pozostawił bowiem, w lokalnej lęborskiej społeczności, furtkę do poznania polskiego  – narodu.

Nasza Parafia na fotografiach.

Nasza Parafia na fotografiach.

Piątek, 19 maja 2017

Nasza Parafia na fotografiach.

„Życie według ducha oznacza regulowanie myśli, słów i czynów nie według kryteriów ludzkich, ale według prawdy chrześcijaństwa.” -  (Św. Franciszek Salezy)


Przejdź do góry strony