Pomoc Ukrainie

W związku z wojną, która toczy się na Ukrainie Caritas Diecezji Pelplińskiej podjęła także działania charytatywne związane z pomocą humanitarną. Można włączyć się w te działania w następujący sposób:

Potrzebne rzeczy, które będą przekazane na Ukrainę, jak również uchodźcom w Polsce to:

koce, śpiwory, poduszki, kołdry, pościel, materace, środki medyczne i higieniczne, pompy infuzyjne, odzież (nowa), artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, słodycze wysokokaloryczne, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne), artykuły spożywcze z długim terminem przydatności. Te rzeczy są zbierane w porozumieniu z jednostkami samorządu i włączane w transporty organizowane przez władze państwowe. W Lęborku można je zanosić do przygotowanego punktu odbioru na dworcu PKP w godz. od 9.00 do 17.00. Jeśli ktoś nie może tam, to przyjmiemy je w biurze parafialnym

 

Osoby, które mogą i pragną przyjąć uchodźców w swoich prywatnych pomieszczeniach (drugie mieszkanie, dom letniskowy, inne) prosimy zgłaszać taką gotowość w biurze parafialnym lub zakrystii podając dane kontaktowe oraz liczbę osób, która może być przyjęta. Zgodnie ze wskazaniami Caritas te dane będą przekazane do jednostek samorządowych, które koordynują pomoc.

 

Parafia jest gotowa przyjąć uchodźców w naszych pomieszczeniach; stąd prosimy o zgłoszenie się osób, które mogą pomóc w opiece nad nimi gdy się pojawią (rozlokowanie, wsparcie przy organizacji posiłków, znajomość języka ukraińskiego); zgłoszenia podobnie jak wyżej.

Pomoc Ukrainie

Przejdź do góry strony