NARODZENIE PAŃSKIE OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO NA BOŻE NARODZENIE 2022

Umiłowani Diecezjanie, Siostry i Bracia! Drodzy Kapłani!

W tych dniach Miłość szczególnie zagościła się w naszych domach. Przy wigilijnej wieczerzy podzieliliśmy się opłatkiem i składamy sobie wzajemnie życzenia. Dzieje się tak, albowiem Chrystus, dar Bożej Miłości, narodził się w ludzkim ciele, aby rodzić się nieustannie w nas.

Niech więc Bóg rzeczywiście się rodzi i narodzi - w życiu i w sercu każdego człowieka, w ojczyźnie naszej i w Kościele Chrystusowym, w który wiarę w tym roku szczególnie wyznajemy. Niech Miłość się narodzi w naszych rodzinach i domach. Niech obecność Emmanuela będzie widoczna w świadectwie życia biskupów, kapłanów, osób konsekrowanych oraz każdego z nas.

Dzisiaj, wpatrując się w nowonarodzonego i położonego na sianie Jezusa, myślimy o tych, którzy również nie mają domu: o mieszkańcach Ukrainy, o uchodźcach przed wojną, o ludziach w kryzysie bezdomności, o wykluczonych ze swoich wspólnot, którzy znaleźli się na „marginesie społeczeństwa”. Niech nasza modlitwa i wyciągnięta dłoń sprawią, aby wszyscy poczuli, że mają swoje miejsce i Kogoś, kto zawsze ich kocha.

Niech tym bożonarodzeniowym życzeniom towarzyszy Boże błogosławieństwo w całym Nowym 2023 Roku – w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Wasz biskup + Ryszard

 

1. W imieniu wszystkich kapłanów posługujących w naszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne: niech Boża Dziecina pobłogosławi wszelkie aktywności codziennego życia; udzieli daru pokoju i zdrowia, a matka Maryja i św. Józef wstawiają się we wszelkich naszych intencjach zanoszonych do Boga Ojca. Radosnych i błogosławionych świąt!!!

2. W Boże Narodzenie nie będzie Godzinek i mszy św. o g. 7.30 i 20.00, pozostałe jak w niedzielę. Jutro drugi dzień świąteczny – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, porządek mszy jak w niedzielę, ale bez mszy o 20.00 i bez Godzinek; jutro zbiórka do puszek na szkolnictwo katolickie. Ofiary składane przy żłóbku na misje. Obchody Bożego Narodzenia trwają jeszcze 7 dni – tzw. Oktawa: we wtorek święto św. Jana – apostoła, w środę – świętych Młodzianków, na piątek jest przeniesione święto Świętej Rodziny. Informuje, że biskup diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 30 grudnia br.

3. Kolęda – wizyta duszpasterska. Rozpocznie się w środę, 28. grudnia. Powracamy do zwyczajnego, przedpandemiczego sposobu kolędowania, zachowując podstawowe zasady sanitarne. Program kolęd w gablocie i na stronach internetowych. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów lub ćwiczeń do religii, indeksów. Prosimy o zgłoszenie nowych budynków czy ulic na terenie parafii (podać do poniedziałku 2.01).

4. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie wystroju świątecznego i żłóbka – p. Łukaszowi,  Oskarowi, Rajmundowi,  Romanowi i Jarkowi.

5. W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego. O g. 18.00 odprawiona zostanie msza św. z Uroczystości Świętej Boże Rodzicielki, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo na zakończenie roku cywilnego z dziękczynnym „Ciebie Boga wysławiamy”.

6. W przyszłą niedzielę dzień 1 stycznia Roku Pańskiego 2023, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Światowy Dzień Pokoju. Msze św. jak w niedzielę; o 7.00 Godzinki. Przypominamy – jest to święto nakazane; zabawa sylwestrowa i ewentualne zmęczenie po niej, nie wydaje się być wystarczającą przyczyną usprawiedliwiającą nieobecność na mszy św.

7. Pod chórem „Gość Niedzielny” i „Pielgrzym”.

8. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Jolanta Czapiewska, Józef Gendig. Wieczny… .

Przejdź do góry strony