NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, Który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o g. 17.15.

3. Różaniec wszystkich parafii lęborskich w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II o g. 19.30 przy Jego pomniku przy rondzie.

4. Nasza parafialna spowiedź odbędzie się w Wielki Wtorek (4 kwietnia) w godzinach: od 8.00 do 9.00, od 15.30 do 18.00 oraz w ramach „Nocy Konfesjonałów” od 19.30 do 23.00.

5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzą: ks. Robert w poniedziałek, ks. Wiesław we wtorek.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowanych (II grupa - szkoła średnia) w poniedziałek o 19.00 w kościele; na spotkanie zapraszamy również rodziców.

7. Głębokie i pełne przeżycie Świąt Zmartwychwstania, to Triduum Paschalne: noc Zmartwychwstania i niedziela są szczytem, ostatnim aktem tego czasu. Przebieg Triduum Paschalnego – według programu (patrz Aktualności). Zapraszamy, by wykorzystać także dar adoracji osobistej, według zaproponowanych grup zamieszkania; adoracja rozpoczyna się o pełnej godzinie; porządek podany jest na plakacie, stronie internetowej i ulotce (pod chórem). W Wielki Piątek rozpoczyna się czas Nowenny do Miłosierdzia Bożego (nabożeństwa nowennowe to liturgia poszczególnych dni Triduum i msze św. w Oktawie; warto dołączyć każdego dnia Koronkę. Oto program Triduum, (patrz: Program w Aktualnościach)

8. Lęborska Droga Krzyżowa Wielkiego Tygodnia zostanie odprawiona ulicami naszego miasta w Wielką Środę, 5 kwietnia: początek o g. 19.30 w Sanktuarium św. Jakuba.

9. Pod chórek prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Pielgrzym”.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Stanisława Kijek, Paweł Kotowski. Wieczny odpoczynek…

11. Życzymy błogosławionego czasu Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego.

Przejdź do góry strony