OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności, wotum wdzięczności Narodu Polskiego za wolność po 123. letniej niewoli zaborców.

2. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z mszą św. o g. 9.00 i 18.00.

3. Msza św. rycie trydenckim: jutro, 6.07, g. 19.00 i w niedzielę 26.07 o g. 15.00.

4. W związku z czasem wakacji i urlopów w niedziele i uroczystości przypadające w lipcu i sierpniu nie będzie mszy św. o g. 13.30, ale będzie późnowieczorna o g. 20.00.

5. XXX Kaszubska Piesza Pielgrzymka Grupy Kaszubskiej Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę w tym roku ma charakter kapłańsko-klerycki. Jeśli nastąpi zmiana przepisów zwiększających liczbę pielgrzymów, świeccy będą mogli dołączyć jedynie w formie sztafetowej (bez noclegu); ewentualne zapisy pod telefonem Przewodnika (plakat).

6. Przypominamy o naborze do naszego Seminarium Duchownego w Pelplinie, (szczegóły na plakacie i stronie internetowej).

7. Na terenie naszej diecezji powstał „Szlak Sanktuariów Maryjnych Diecezji Pelplińskiej” – 12 kościołów stacyjnych; stąd propozycja – „Pomysł na wakacje”, by w czasie letnim wyruszyć na taki szlak, potwierdzony okolicznościowym „certyfikatem”. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej naszej diecezji.

8. Można nabyć kolejny numer „W Rodzinie”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 6.07 – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce,

  • 8.07 – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, kaznodzieja, pustelnik, patron rycerstwa polskiego

  • 11.07 – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy; Ora et labora – Módl się i pracuj! To jego reguła życia i drogi do nieba.

9. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacji, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz o dobrą pogodę na urodzaje.

Przejdź do góry strony