OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

2. Msze św. roratne jutro i we wtorek o g. 6.30; jutro także dla dzieci i młodzieży o g. 17.00

3. Tradycją minionych lat od jutrzejszego poranka zapłonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez skautów i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem; informujemy, że dzisiaj od g. 10.00 do 17.00 na Placu Pokoju Betlejemskie Światełko Pokoju będzie rozdawane przez Harcerzy ze 102 Lęborskiej Drużyny starszoharcerskiej Azymut.

4. Zasiadając w wigilię do uroczystej wieczerzy, pamiętajmy, że do istoty świętowania tego wieczoru w rodzinie katolickiej należy wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, złożenie życzeń oraz śpiew kolęd.

5. Wychodząc naprzeciw osobom starszym i dzieciom Wigilijna msza św. o Narodzeniu Pańskim zostanie odprawiona o g. 22.00; Msza Pasterska o g. 24.00.

6. Nie będzie pierwszej mszy św. w Bożego Narodzenie o g. 7.30; pozostałe msze w tym dniu oraz w drugi dzień świąteczny, czyli w święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika, według porządku niedzielnego; w drugi dzień świąt zbiórka do puszek na szkolnictwo katolickie i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

7. W wigilię oraz dni Bożego Narodzenia biuro parafialne nieczynne. Podobnie w wigilię oraz w święta nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w Kaplicy wieczystej Adoracji i w kościele.

8. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, modlić się będziemy o orędownictwo Świętej Rodziny w intencjach naszych rodzin. W tym dniu w Sanktuarium św. Jakuba o g. 16.00 Charytatywny Koncert dla Zuzi Kapczuk chorej na nowotwór mózgu. Ponadto w Państwowej Szkole Muzycznej w piątek dnia 27.12 Recital Wokalny Macieja Naczka (szczegóły na plakacie).

9. W sobotę 29 grudnia o g. 19.00 w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Mostach odbędzie się koncert kolęd i pastorałek.

10. W wigilię Bożego narodzenia we wtorek chorych z posługą sakramentalną odwiedzą: ks. Damian i ks. Krystian.

11. Przekazujemy serdeczna prośbę Zarządu Cmentarza: od 1.01.2020 wchodzi w życie obowiązek segregacji odpadów na cmentarzu; stąd do dotychczasowych pojemników należy składać odpady zielone (wieńce, liście, ziemię); przy bramach będą dodatkowe oznaczone pojemniki – jeden na odpady plastikowe (znicze i wkłady, doniczki plastikowe), drugi na odpady szklane (znicze i inne).

W tym tygodniu patronują nam:

  • 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański,

  • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie,

  • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa: modlić się będziemy szczególnie w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.

12. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Melania Sawczuk, Edmund Słomowicz. Dobry Jezu a nasz Panie...

13. Wszystkim miłym gościom, naszym parafinom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

 

 

Przejdź do góry strony