OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują nadal tysiące ludzi, którzy często są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pamiętajmy dziś w modlitwie nie tylko o samych chorych, ale także o ich opiekunach, którzy z wielką miłością codziennie poświęcają im wiele czasu.

2. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie – Matki Bożej Gromnicznej i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na każdej mszy św. obrzęd błogosławieństwa świec. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi; kolekta w tym dniu na zakony klauzurowe. Ponadto o g. 16.00 msza św. tylko dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców – dzieci przynoszą świece, najlepiej te od chrztu św.

3. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło; stąd po każdej mszy św. obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja; po wieczornej mszy spotkanie formacyjne Wspólnoty Domowników Boga.

4. W tym tygodniu przypadają dnie Eucharystyczne:

I Czwartek miesiąca: Godzina Święta – początek msza św. o g. 18.00, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziękczynna za dar Eucharystii z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa do g. 19.30 – prowadzi wspólnota Genezaret;

I Piątek miesiąca: okazja do spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej (spowiedź od 16.00 do 18.00); o g. 17.00 dodatkowa msza św.;

I Sobota miesiąca: msza św. i nabożeństwo ku czci Niepo. Serca NMP o godz. 9.00.

5. Chorych z posługą sakram. ks. Wiesław odwiedzi w czwartek, pozostali księża w sobotę.

6. Kolęda, w tym roku w nadzwyczajny sposób: zapraszamy rodziny zamieszkujące ulice wyznaczone w danym dniu na mszę św. o g. 18.00, sprawowaną w intencjach wszystkich rodzin danego dnia kolędowego z prośbą o błogosławieństwo na kolejny rok; w czasie liturgii zostanie pobłogosławiona woda (przynosimy we własnym zakresie) oraz wzniesiona modlitwa spraszająca błogosławieństwo. W czasie kolekty można złożyć tzw. ofiarę kolędową, która zawsze stanowiła znaczne wsparcie budżetu parafialnego. Wcześniej, od g. 15.30 odwiedzimy tych, którzy zgłosili kolędę do domu: (patrz Wykaz...). Sobota, 13.02. to dzień mszy św. i indywidualnych kolęd dla tych, którzy nie mogą przeżyć kolędy w dniu wyznaczonym.

7. Msze św. w tzw. rycie trydenckim: w sobotę, 13.02 g. 19.15 i w niedzielę 21.02 g. 15.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM TAKŻE:

  • 5.02 w piątek – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica;

  • 6.02 w sobotę – święci Paweł Mika i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.

8. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacje, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz dar pokoju w naszej Ojczyźnie.

Przejdź do góry strony