OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

1. Jutro, w poniedziałek 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków; jest to święto nakazane – obecność na mszy obowiązkowa. Na zakończenie mszy św. obrzęd pobłogosławienia kredy i kadzidła – kredy, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego – K+M+B 2020 (Kacper, Melchior, Baltazar) lub C+M+B (imiona mędrców po łacinie) lub co według tradycji jest najbardziej prawidłowe: owo C+M+B to po łacinie prośba Christus mansionem benedicat – „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”; kadzidła, by jego woń napełniła nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.

2. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom; kolekta jutro na misje katolickie, które można wesprzeć posyłając sms o treści „MISJE” na numer 72032 – koszt 2,46 z Vat. Ofiary zebrane za kredę i kadzidło także na misje).

3. Piękną tradycją związaną z jutrzejszą uroczystością staje się organizowany Orszak Trzech Króli. Taki orszak przygotowała parafia św. Alberta w Mostach: wyruszy on pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają” z Lubowidza o g. 11.00 (wcześniej msza św. o g. 10.00), o 12.00 pokłon Trzech Króli w kościele w Mostach, o 12.30 wymarsz do Lęborka i ok. 13.10 pokłon przy żłóbku na Placu Pokoju (szczegóły na plakatach i stronie internetowej).

4. Kolęda – wizyta duszpasterska rodzin z modlitwą błogosławieństwa. Prosimy, by dzieci i młodzież przygotowała zeszyty od religii, sprawdziany niedzielnych mszy św., a kandydaci do bierzmowania indeksy. Od poniedziałku do piątku kolędujemy od 15.30, w sobotę od 14.30, w niedzielę od 15.00. W nadchodzącym tygodniu kolędujemy… (vide harmonogram). Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz w internecie. Woda święcona znajduje się w kruchcie wejścia głównego kościoła – otwarte przez cały dzień.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

6. We środę mszą św. o g. 18.00 rozpoczyna się spotkanie Domowników Boga.

7. Msza św. trydencka w styczniu: w niedzielę 26. o g. 15.00 i w poniedziałek 27. O g. 19.00.

8. Zapraszamy serdecznie na „Jasełka” w wykonaniu uczniów SP nr 1 w Lęborku oraz koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru „Soli Deo” – jutro, w Uroczystość Trzech Króli, o g. 19.00 w naszym kościele.

9. W sobotę 11 stycznia o g. 11.00 w Sanktuarium św. Jakuba w Lęborku odbędzie się Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek imienia Franciszka Okunia, podczas którego wystąpi aż 17 Wykonawców z całych Kaszub, wykonując po kaszubsku po 3 kolędy lub pastorałki. Zakończenie pierwszej części g. 13.00 i wystąpi wtedy gościnnie ukraiński zespołu SWITANOK. Druga część Przeglądu rozpocznie się o godz. 15.00 i zakończy się Eucharystią z kaszubską liturgią słowa o godz. 18.00.

10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Józef Cieszyński, Jadwiga Janiszek, Wojciech Lidzbarski. Dobry Jezu a nasz Panie...

11. Wszystkim miłym gościom, naszym parafinom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Przejdź do góry strony