OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

2. W wtorek 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a we środę Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków.

3. Kolęda – wizyta duszpasterska rodzin z modlitwą błogosławieństwa. Prosimy, by dzieci i młodzież przygotowała zeszyty od religii, sprawdziany niedzielnych mszy św., a kandydaci do bierzmowania indeksy. Od poniedziałku do piątku kolędujemy od 15.30, w sobotę od 14.30, w niedzielę od 15.00. W nadchodzącym tygodniu kolędujemy… (vide harmonogram). Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz w internecie. Woda święcona znajduje się w kruchcie wejścia głównego kościoła – otwarte przez cały dzień.

4. We środę msza św. o g. 18.00 rozpoczyna się spotkanie formacyjne Domowników Boga.

5. Dzisiaj w Sanktuarium św. Jakuba o g. 19.00 koncert „Kolędy serca” w wykonaniu Małgorzaty Hutek i Karola Makowskiego.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia kolejny egzemplarz
„ W Rodzinie”.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.

  • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.

7. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jarosław Zetecki, Roman Studziński, Piotr Głowacki, Zofia Jadkiewicz. Dobry Jezu a nasz Panie...

8. Wszystkim miłym gościom, naszym parafianom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Przejdź do góry strony