OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć.

2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie

3. W środę w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; po wieczornej mszy spotkanie formacyjne Wspólnoty Domowników Boga.

4. W piątek dzień 22 miesiąca – oddamy cześć Bogu i powierzymy Mu nasze sprawy przez wstawiennictwo św. Rity; msza wotywna ku czci św. Rity i obrzęd pobłogosławienia róż o g. 18.00.

5. Msza św. w tzw. rycie trydenckim dzisiaj o g. 15.00.

6. Rozpoczynamy od jutra kolędę, w tym roku w nadzwyczajny sposób: zapraszamy rodziny zamieszkujące ulice wyznaczone w danym dniu na mszę św. o g. 18.00, sprawowaną w intencjach wszystkich rodzin danego dnia kolędowego z prośbą o błogosławieństwo na kolejny rok; w czasie liturgii zostanie pobłogosławiona woda (przynosimy we własnym zakresie) oraz wzniesiona modlitwa spraszająca błogosławieństwo. W czasie kolekty można złożyć tzw. ofiarę kolędową, która zawsze stanowiła znaczne wsparcie budżetu parafialnego. Wcześniej, od g. 15.30 odwiedzimy tych, którzy zgłosili kolędę do mieszkania lub domu; jeśli tych wizyt nie zakończymy do g. 17.30, to wznowimy kolędowanie indywidualne od g. 19.00. Kto chciałby jeszcze zgłosić kolędę indywidualną, to proszę to uczynić wskazanymi sposobami przynajmniej na dwa dni przed dniem wyznaczonej kolędy. W tym tygodniu kolęda: (patrz Wykaz...). Sobota, 13.02. to dzień mszy św. i indywidualnych kolęd dla tych, którzy nie mogą przeżyć kolędy w dniu wyznaczonym.

7. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa i modlitwa będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

8. Ksiądz Biskup Diecezjalny wyznaczył nowy termin na Wizytację Kanoniczą połączoną z zaległym bierzmowaniem – jest to dzień 22 marca (poniedziałek) 2021.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 19.01 we wtorek – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;

  • 21.01 w czwartek – św. Agnieszka (†ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Jadwiga Formela. Wieczny odpoczynek…

10. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacje, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz dar pokoju w naszej Ojczyźnie.

Przejdź do góry strony