OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś druga niedziela zwykła w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prośmy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

2. W naszym województwie rozpoczęły się ferie: dzieciom, młodzieży, gronu pedagogicznemu, a także rodzinom uczniów życzymy błogosławionego czasu wypoczynku.

3. Kolęda – wizyta duszpasterska ze wspólną modlitwą spraszającą błogosławieństwo; w dni powszednie kolędujemy od 15.30 w sobotę od 14.00, w niedziele od 15.00; dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów lub ćwiczeń do religii, indeksów. Prosimy o zgłoszenie nowych budynków czy ulic na terenie parafii.

4. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych.

5. Wspólnota odnowy w Duchu Świętym „Genezaret” zaprasza na spotkanie w czwartek po mszy św. o g. 18.00 do Domu Fatimskiego

6. W sobotę 21.01 obchodzimy Dzień Babci, a w niedzielę 22.01 – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych babć i dziadków, pamiętając w modlitwie także o tych, którzy odeszli do wieczności.

7. W przyszłą niedzielę 22 dzień miesiąca – przywoływać będziemy orędownictwa św. Rity modlitwą na zakończenie każdej mszy św.; nowenn i obrzęd pobłogosławienia róż na sumie o g. 10.30.

8. W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

9. Pod chórem prasa katolicka: „Gość Niedzielny”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 17.01 -- wtorek – św. Antoni, opat

  • 19.01 -- czwartek – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup;

  • 21.01 -- sobota – św. Agnieszka, dziewica i męczennica.

10. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Kazimierz Odżygóźdź, Stanisław Treliński. Wieczny… .

11. Życzymy błogosławionego i radosnego świętowania.

Przejdź do góry strony