OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”. Dzisiaj wystawienie Najświętszego Sakramentu już o g. 15.00; rozpocznie je nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce 77. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących. Dziękujemy za ofiary przyniesione w Skarbonkach Wielkopostnych złożone przy Grobie Pańskim – Caritas Polska przeznaczy je na dzieła wspierające seniorów. Za tydzień zbiórka do puszek na cele charytatywne .

3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy; na wieczorną mszą św. o g. 18.00 zapraszamy członków Wspólnoty Domowników Boga – po liturgii spotkanie formacyjne.

4. Za tydzień, w niedzielę 18 kwietnia, przypada Piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które rozpocznie obchód Tygodnia Biblijnego.

5. Pod chórem został jeszcze pierwszy numer wznowionej gazetki parafialnej „Korona”.

6. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców – we wtorek w kościele o g. 16.00 (dla wszystkich grup).

7. Sprawa transmisji mszy św. online z naszego kościoła: przepraszamy za utrudnienia w czasie Triduum – spowodowanych  błędami technicznymi. Obecnie, po poprawkach, planujemy transmitować w niedzielę dwie msze św.: sumę o g. 10.30 i wieczorną o g. 18.00. Na naszej stronie są informacje szczegółowe. Należy z naszej strony uruchomić czerwoną zakładkę „Transmisja online”, a po przekierowaniu strony na YouTube wybierać odnośnik „Korona Lębork Msza Święta - transmisja na żywo” z dodatkową informacją w czerwonej ramce „AKTUALNIE NA ŻYWO” lub też wchodząc w przeglądarce na stronę YouTube i wyszukując nazwę kanału „korona lebork” wybierać następnie odnośnik opisany wcześniej.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Helena Oborzyńska, Krzysztof Grzesiak, Stefania Mielewczyk, Anna Bogacz. Wieczny odpoczynek…

9. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacje, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz dar pokoju w naszej Ojczyźnie

Przejdź do góry strony