OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

3. Prosimy o zgłaszanie się do biura parafialnego dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii św.; spotkanie dla rodziców (bardzo wskazane jest, aby byli oboje) i dzieci w nadchodzącą niedzielę 22.09. po mszy św. o g. 13.14 (ok. g. 14.00) – omówiona zostanie struktura przygotowania i rozdane materiałów formacyjnych dla dzieci.

4. Dekanat Lęborski zaprasza na „Lęborską Nowennę przed 100. Rocznicą Urodzin św. Jana Pawła II”. Modlitwa nowennowa 16. Dnia każdego miesiąca (przez 9 miesięcy) o g. 21.00 przy rondzie im. św. Jana Pawła II; w październiku będzie włączona w Lęborski Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, stąd odbędzie się 14.10 o g. 18.45 w kościele NMP Królowej Polski, po której koncert Olgi Szomańskiej. Pierwsza modlitwa nowennowa jutro, w poniedziałek 16 września, o g. 21.00. Serdecznie zapraszamy.

5. We środę mszą św. o g. 18.00 rozpoczyna się spotkanie formacyjne w ramach dzieła „Domownicy Boga”; jest to formacja codziennego spotkania modlitewnego w oparciu o Słowo Boże, która prowadzi do pogłębienia osobistej więzi z Bogiem i głębszego przezywania daru wspólnoty parafialnej; można jeszcze dołączyć – chętnych zapraszamy.

6. Kandydaci do bierzmowania roczniki II (kl. VIII) rozpoczynają swoją formację mszą św. z uroczystym błogosławieństwem we czwartek 19.09 o g. 18.00 – zapraszamy także rodziców.

7. Kandydaci do bierzmowania rocznik I (kl. VII) rozpoczynają swoją formację mszą św. ze złożeniem deklaracji w nadchodzącą niedzielę 22.09. na sumie o g. 10.30; zapraszamy na tę mszę także rodziców, ponieważ po mszy św. odbędzie się dla nich krótkie spotkanie informacyjne.

8. Spotkanie formacyjno-informacyjne przed Diecezjalnym Kongresem Żywego Różańca dla członkiń róż różańcowych w piątek po wieczornej mszy św.

9. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do włączenia się w dzieło modlitewne: „Koronka do Miłosierdzia Bożego za miasto”, modlitwa odbędzie się 28 września 2019 (piątek) o godz. 15.00 przy Pomniku Świętego Jana Pawła II.

10. Osoby dorosłe, które pragną przygotować się i przyjąć sakrament bierzmowania prosimy zgłaszać się do biura parafialnego lub zakrystii podając dane personalne oraz numer telefonu (do końca września).

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 16 IX – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,

  • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,

  • 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867,

  • 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Pelagię Miedzak, Anitę Durkowską, Marię Gulewicz. Wieczny odpoczynek…

 

12. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

 

Przejdź do góry strony