OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary dokonuje się także poprzez udział w niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

2. We wtorek, 1.09, przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

3. W tym dniu, we wtorek, z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Prośmy w modlitwie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.

4. Spotkanie dla rodziców dzieci, przesuniętej z maja, I Komunii św. (obecna IV klasa) w nadchodzącą niedzielę o g. 14.30 w kościele (po mszy św. o g. 13.30).

5. Ks. Robert Dorau, neoprezbiter, na zakończenie mszy św. udzieli ogólnego błogosławieństwa prymicyjnego, a po pieśni na zakończenie chętni będą mogli przyjąć błogosławieństwo indywidualne przez nałożenie rąk.

6. W tym tygodniu przypadają dnie Eucharystyczne:

I Czwartek miesiąca: Godzina Święta – początek msza św. o g. 18.00, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziękczynna za dar Eucharystii z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa do g. 19.30;

I Piątek miesiąca: okazja do spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej od (16.00 do 18.00); dodatkowa msza św. o g. 17.00;

I Sobota miesiąca: msza św. i nabożeństwo ku czci Niep. Serca NMP o godz. 9.00.

7. Chorych z posługą sakramentalną ks. Daniel, ks. Wiesław i ks. Robert odwiedzą w nadchodzącą I sobotę września.

8. Za tydzień powraca msza św. o g. 13.30, ale pozostaje także msza św. o g. 20.00 – za przykładem innych większych miast, warto aby była taka możliwość także w Lęborku.

9. We wrześniu Wieczysta Adoracja w kaplicy także do g. 20.30.

10. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w przyszłą niedzielę 8.09 o g. 13.30 – dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców – tej w czasie liturgii błogosławieństwo uczniów i przyborów szkolnych.

11. Biuro parafialne czynne tak jak przed wakacjami.

12. Franciszkańska Pieszej Pielgrzymce Do Królowej Kaszub do Sanktuarium w Sianowie – z powodu stanu epidemii została odwołana..

13. Kustosz najstarszego na Pomorzu Sanktuarium w Piasecznie zaprasza na uroczystości odpustowe do Piaseczna w dniach 12-20.09 – program na plakacie i stronie internetowej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM TAKŻE:

  • 3.09 – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.

14. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności: śp.: Marcin Zakrzewski, Zofia Szunszecka. Wieczny odpoczynek racz im…

15. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacji, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz o dobrą pogodę na urodzaje.

Przejdź do góry strony