OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

2. Dzisiaj na sumie dziękujemy ks. Krystianowi Stalkowskiemu za Jego pięcioletnią posługę w naszej parafii; ogarniamy modlitwą i powierzamy Bożej Opatrzności za wstawiennictwem NMP Królowej Polski Jego dalszą kapłańską posługę.

3. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z mszą św. o g. 9.00 i 18.00.

4. We czwartek, 20 sierpnia, przeżywamy wspomnienie św. Bernarda, opat cystersów w Clairvaux (Francja), żyjącego w latach 1090-1153, doktora Kościoła, wielkiego myśliciela, teologa i mistyka, nazywanego „wyrocznią Europy” i patrona diecezji oraz stolicy naszej diecezji Pelplina.

5. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz ofiar wybuchu w Bejrucie. Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM TAKŻE:

  • 17. 08 – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było wypełnione czcią do Matki Bożej;

  • 21.08 – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”

 

6. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności: śp.: Dariusz Klata, Leokadia Kubiak, Jan Okuniewski. Wieczny odpoczynek racz im…

7. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacji, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz o dobrą pogodę na urodzaje.

Przejdź do góry strony