OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 roku w Warszawie. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tzw. poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń..

2. W naszej wspólnocie parafialnej witamy i ogarniamy modlitwą nowych księży wikariuszy, którymi są: ks. Wiesław Dylewski, pochodzi z Tucholi, jako neoprezbiter był 3 lata w Skarszewach oraz ks. Robert Dorau, neoprezbiter pochodzący z Dziemian; ks. Robert za tydzień na zakończenie każdej mszy św. udzieli błogosławieństwa prymicyjnego, a chętni będą mogli przyjąć błogosławieństwo indywidualne przez nałożenie rąk.

3. Jutro ostatni poniedziałek miesiąca: stąd w łączności z mszami świętymi odprawione zostanie Nabożeństwo do Najświętszego Dzieciątka Jezus.

4. We środę nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polska uroczystość. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. W Leśnicach odpust.

5. W minioną niedzielę zebraliśmy do puszek na rzecz ofiar wybuchu w Bejrucie sumę 3.994,- zł.. Bóg zapłać a.

6. Do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

7. W przyszłą niedzielę, 30.08, przy kaplicy MB Różańcowej w Luzinie, w g. 9-13.00, zbiórka krwi dla 10 letniego Dawida Biernat z naszego Lęborka, który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną – szczegóły na plakacie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM TAKŻE:

  • 24.08 – św. Bartłomiej Apostoł (†około 70), w randze święta, powołany przez Pana Jezusa do grona Dwunastu;

  • 27.08 – św. Monika, matka św. Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie

  • 28.08 – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; doktor Kościoła

  • 29.08 – św. Jan Chrzciciel w tajemnicy jego męczeństwa

8. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności: śp.: Władysław Lidzbarski, Władysława Wojciechowicz, Władysława Antoniewicz, Stanisława Borsuk. Wieczny odpoczynek racz im…

9. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacji, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz o dobrą pogodę na urodzaje.

Przejdź do góry strony