OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem”.

2. Spotkanie dla rodziców dzieci, przesuniętej z maja, I Komunii św. (obecna IV klasa) dzisiaj o g. 14.30 w kościele (po mszy św. o g. 13.30).

3. Powraca msza św. o g. 13.30; pozostaje także msza św. o g. 20.00.

4. We wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji Matki Bożej Siewnej. Polecajmy Bożej Opatrzności już dziś przyszłoroczne plony m.in. przez obrzęd poświęcenia ziarna siewnego (na każdej mszy św.).

5. W przyszłą niedzielę kolekta na nasze diecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie; przypomnę, że trwają tam obecnie także remonty. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Zapraszamy na wrześniowe Nabożeństwo Fatimskie, w niedzielę 13.09, które rozpocznie się mszą św. o g. 20.00 wynagradzającą za grzechy świata; po niej procesja z modlitwą różańcową; o przygotowanie rozważań Tajemnic Chwalebnych prosimy Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

7. „Wypłyń na głębię… weekend z Jezusem dla poszukujących i tych co znaleźli – Białogóra 2020”. Zapraszamy do przeżycia dni skupienia osób z naszej parafii: tych co znaleźli już swoje miejsce – członkowie wspólnot Domowników Boga, Odnowy w Duchu, Żywego Różańca, Grupa o. Pio i tych, co poszukują pogłębienia więzi z Jezusem. Kto ma doświadczenie takich dni skupienia niech zaprosi innych. Ośrodek w Białogórze, ul. Lubiatowska 4a: od najbliższego piątku (11.09) g. 18.00 – kolacja, do niedzieli obiadu – g 13.00. Koszt pełnego pobytu: dorośli – 170 zł, młodzież (12-19) – 150 zł, dzieci (3-11) – 120 zł. Zapisy do czwartku włącznie w biurze i w zakrystii oraz pod tel.: 512 326 973.

8. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie modlitewne w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej w Domu Fatimskim.

9. Informację o przygotowaniu młodzieży do bierzmowania podamy za tydzień; zaległe bierzmowanie z czerwca odbędzie się 26 listopada w dniu wizytacji parafii.

10. Biuro parafialne czynne tak jak przed wakacjami w stanie pandemii, a więc w dni nieparzyste – poniedziałek, środę, piątek..

11. Msza św. w tzw. rycie trydenckim w niedzielę 20 września o g. 15.00.

12. Kustosz najstarszego na Pomorzu Sanktuarium w Piasecznie zaprasza na uroczystości odpustowe w dniach 12-20.09 – program na plakacie.

13. Kustosz Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie zaprasza także na uroczystości odpustowe w sobotę i niedzielę 12, 13 września – program na plakacie.

14. Do nabycia „Pielgrzym” oraz „W Rodzinie”.

15. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności: śp.: Zdzisław Kaliński, Adam Głowacki. Stanisław Tarkowski, Stanisław Gołębiowski. Wieczny odpoczynek racz im…

16. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacji, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii.

Przejdź do góry strony