OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.

2. Dzisiaj o g. 15.00 msza św. w tzw. rycie Trydenckim..

3. Jutro, W poniedziałek 10 sierpnia, w naszej diecezji uroczystość św. Wawrzyńca, diakona męczennika (†258), głównego patrona naszej diecezji; polecajmy w tym dniu naszych pasterzy, troskę o powołania do służby w kościele.

4. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z mszą św. o g. 9.00 i 18.00.

5. Zapraszamy na sierpniowe Nabożeństwo Fatimskie, we czwartek 13.08, które rozpocznie się mszą św. o g. 19.30 ofiarowaną za grzechy świata; po niej procesja z modlitwą różańcową; o przygotowanie rozważań Tajemnic Światła prosimy Wspólnotę Drogi Neokatechumenalnej.

6. W piątek, 14 sierpnia, Parafia św. Maksymiliana Kolbe (na cmentarzu) przeżywa odpust; msza odpustowa pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny o g. 17.00.

7. W sobotę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (święto nakazane), msze św. według porządku niedzielnego; W Polsce ta uroczystość jest obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej – stąd poświęcenie kłosów zbóż, ziół i kwiatów jako wyraz uwielbienia Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku.

8. Przypominamy, że chorych z posługą sakramentalną ks. Krystian odwiedzi jutro, w poniedziałek; odwiedzi także chorych ks. Damiana.

9. Wczoraj wyruszyła 22. Parafialna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę – 15. uczestników; naszych pielgrzymów, w łączności z tymi, którzy idą pieszo, ogarniajmy modlitwą.

10. Biuro parafialne czynne w czasie wakacyjnym w poniedziałek, środę i w piątek w godz. 9.30-11.30 oraz 16.00-17.30.

11. Do nabycie kolejny numer „Pielgrzyma”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM TAKŻE:

  • 11.08 – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami;

 

12. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności: śp.: Zofia Bukowska, Bogdan Syldatk, Ewa Muzioł Lucjan Piela. Wieczny odpoczynek racz im…

13. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacji, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz o dobrą pogodę na urodzaje.

Przejdź do góry strony