OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

2. Jutro przypada ostatni poniedziałek miesiąca: w łączności z każdą mszą św. Nabożeństwo do Najświętszego Dzieciątka Jezus i.

3. Jutro przypada także 22 dzień miesiąca – oddamy cześć Bogu i powierzymy Mu nasz sprawy przez wstawiennictwo św. Rity; msza z obrzędem pobłogosławienia róż o g. 18.00.

4. Nasze wspólnotowe nabożeństwa wielkopostne to: Droga Krzyżowa – odprawiana w piątki o g. 9.00 i 18.00 – po nabożeństwie msza św.; dla dzieci i młodzieży o g. 17.00 i późnym wieczorem o 20.00 – przy stacjach wokół kościoła; Gorzkie Żale w niedzielę o g. 17.15.

5. W przyszłą niedzielę na każdej mszy św. rozpoczną się Parafialne Rekolekcje Wielkopostne i będą transmitowane przez internet. Poprowadzi je o. Artur Piwowarczyk, oblat z Łeby.

6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Polskimi Misjonarzami. Zbiórka do puszek przed kościołem na potrzeby misji po każdej mszy św. Ponadto na plakacie podany jest numer 72032, na który można posłać SMS o treści „Misje” w ten sposób składając dar o wartości 2,46 (operatorzy zrezygnowali z własnych dochodów).

7. Zapraszam do zaopatrzenia się w swego rodzaju przewodnik do głębszego przeżycia Wielkiego Postu – podręcznik pt. „Aby odnowić Przymierze” zawiera czytania mszalne na poszczególne dni okresu, stosowne wprowadzenia oraz krótkie rozważania; książka znajduje się pod chórem – cena egzemplarza 20 zł.

8. Do nabycia kolejny numer „Pielgrzyma”.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Irena Ogonowska, Czesław Płóciennik. Wieczny odpoczynek…

10. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacje, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz dar pokoju w naszej Ojczyźnie.

Przejdź do góry strony