OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU)

1. Rekolekcje Wielkopostne, prowadzi ks. Marcin Kunda, pracujący w Wydziale Duszpasterskim naszej diecezji, posługuje w ośrodku rekolekcyjnym w Bysławku. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę na mszach o g. 7.00, 9.00, 18.00, o 19.30 w czasie nabożeństwo Słowa Bożego z adoracją; środowa kolekta dla księdza rekolekcjonisty; na naszej stronie internetowej transmisja mszy św. w niedzielę o 10.30; rekolekcje w dni powszednie o g. 18.00.

2. Nasze wspólnotowe nabożeństwa wielkopostne to: Droga Krzyżowa – odprawiana w piątki o g. 9.00 i 18.00 – po nabożeństwie msza św.; dla dzieci i młodzieży o g. 17.00 i późnym wieczorem o 20.00 – pod przewodnictwem Rycerzy Kolumba przy stacjach wokół kościoła; Gorzkie Żale w niedzielę o g. 17.15.

3. Chorych z posługą sakramentalna ks. Wiesław odwiedzi jutro w poniedziałek.

4. We wtorek o g. 16.30 w kościele spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

5. We wtorek, 8 marca, w naszej Diecezji obchodzimy święto – 550 Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie; niech to będzie dzień wdzięczności za miejsce kultu Bożego, ale i za widzialny znak wspólnoty Kościoła Diecezjalnego naszej Matki. W tym dniu z racji na Dzień Kobiet w naszych modlitwach polecajmy także Panu Bogu cały stan żeński.

6. W środę po mszy św. o g. 18.00 krótkie spotkanie organizacyjne Domowników Boga.

7. W czwartek o g. 19.00 Krąg Biblijny w Domu Fatimskim – pochylamy się nad Biblią.

8. W czasie zbiórki do puszek na rzecz Ukrainy w minioną niedziele i środę popielcową zebraliśmy kwotę 18.267,- zł. Bóg zapłać.

9. W Wielkim Poście, zapraszamy do wspólnotowej modlitwy różańcowej w intencji pokoju na Ukrainie: modlić się będziemy w dni powszednie o g. 17.30 tu w kościele po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu z kaplicy adoracji; przed błogosławieństwem suplikacje. Różaniec poprowadzą przedstawiciele wspólnot parafialnych.

10.. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Polskimi Misjonarzami. Zbiórka do puszek przed kościołem na potrzeby misji.

11. Już dzisiaj informujemy, że w następny wtorek (15.03) o g. 19.00 w kościele spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania.

12. Pod chórem nowy numer „Pielgrzyma” i „Gość Niedzielny”

13. WSD w Pelplinie zaprasza młodzież męską na Wielkopostne Dni Skupienia, które odbędą się od 18 (początek g. 18.00) do 20 marca. Mogą one być pomocą dla młodych (uczniów szkół średnich, maturzystów i studentów) w rozeznaniu ich drogi życiowej. Udział jest bezpłatny; formularz zgłoszeniowy na stronie www.seminariumpelplin.pl.

14. Collegium Marianum, Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej na Dni Otwarte w sobotę 12.03 i 23 04 w g. od 10.00 do 13.00. Collegium Marianum od dwóch lat jest szkołą koedukacyjną z męskim internatem. Bliższe informacje na temat szkoły na stronie: www.collegiummarianum.pl.

15. Pomódlmy się za zmarłych: najpierw za śp. ks. kan. Henryka Krefta, proboszcza par. św. Maksymiliana i Wszystkich Świętych w Lęborku, którego Bóg wezwał do siebie w miniony czwartek; uroczystości pogrzebowe: w poniedziałek eksporta i msza św. o g. 19.00, pogrzeb pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny we wtorek o g. 12.00 w kościele parafialnym i pochówek na lęborskim cmentarzu; z naszej parafii Bóg wezwał: śp.: Mirosław Joskowski, Emilia Mgłosiek. Wieczny… .

16. Życzymy błogosławionego czasu wielkopostnego.

Przejdź do góry strony