OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP, biskup pelpliński Ryszard Kasyna zwraca się z prośbą, by we wszystkich kościołach diecezji wznieść modlitwy w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie, a dzisiaj zorganizować zbiórkę środków finansowych – stąd przed kościołem są z puszkami Rycerze Kolumba.

2. Nasze wspólnotowe nabożeństwa wielkopostne to: Droga Krzyżowa – odprawiana w piątki o g. 9.00 i 18.00 – po nabożeństwie msza św.; dla dzieci i młodzieży o g. 17.00 i późnym wieczorem o 20.00 – pod przewodnictwem Rycerzy Kolumba przy stacjach wokół kościoła; Gorzkie Żale w niedzielę o g. 17.15.

3. Wspólnota Neokatechumenalna w dni powszednie, do piątku włącznie, o g. 5.45 w kościele modli się Liturgią Godzin (brewiarzem) – Jutrznia i Godzina czytań z modlitwą serca (całość około godziny): można się włączyć (nawet bez tekstu). Zapraszamy też do wysłuchania katechez kerygmatycznych: wtorek, 18.45.

4. Jutro ostatni poniedziałek miesiąca: oddamy cześć Najświętszemu Dzieciątku Jezus.

5. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę o g. 16.30 w kościele.

6. Domownicy Boga rozpoczynają swoje spotkanie w środę mszą św. o g. 18.00.

7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania I rok formacji (kl. VIII) w środę o g. 19.00 w kościele.

8. W tym tygodniu przypadają dnie Eucharystyczne:

I Czwartek miesiąca: Godzina Święta – początek msza św. o g. 18.00, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziękczynna za dar Eucharystii z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa do g. 19.30 – prowadzi wspólnota Genezaret;

I Piątek miesiąca: okazja do spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej (spowiedź od 16.00 do 18.00); o g. 17.00 dodatkowa msza św. (najpierw Droga Krzyżowa);

I Sobota miesiąca: msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 9.00; w tym dniu przypada także święto św. Kazimierza, królewicza.

9. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzą: ks. Wiesław i ks. Robert w czwartek, ks. Krzysztof w sobotę.

10. Spotkanie formacyjne wdów konsekrowanych: czwartek, msza św. o g. 9.00.

11.. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z polskimi misjonarzami. Dla nich też, przed kościołem zbiórka do puszek.

12. Przypominamy o zbiórce puszek i parafiny do wykonania świec dla żołnierzy ukraińskich.

13. W miniona niedzielę, w ramach akcji promocyjnej Stowarzyszenia Hospicjum Stacjonarnego, na jego budowę zebrano 3.023,96 zł. Pani Prezes wyraża serdeczne podziękowanie.

14. Do skarbony przy balaskach po prawej można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego

15. Prasa: „Gość Niedzielny” „W Rodzinie” i gazetka „Korona” na Wielki Post (była już w Środę Popielcową).

16. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Stanisława Świetlicka. Wieczny….

17. Życzymy błogosławionego czasu wielkopostnego.

Przejdź do góry strony