OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejszą niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami wiernych w byłych krajach Związku Radzieckiego – przed kościołem zbiórka do puszek.

2. Szczególnym ćwiczeniem adwentowym jest udział w roratach; odprawiamy je w dni powszednie o godz. 6.45 rano; UWAGA!!! W tym roku zapraszamy także dzieci i młodzież (od poniedziałku do piątku), którym po liturgii proponujemy poczęstunek.

3. W środę 8.12 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; nie jest to święto nakazane, ale zachęcamy, do uczestnictwa we mszy św. Ponadto zapraszamy do celebracji wyjątkowej liturgii: „Akatyst ku czci Bogarodzicy” pod przewodnictwem naszego chóru „Soli Deo” – nasz kościół g. 19.00 (tekst modlitewny będzie wyświetlany). W tym dniu na zakończenie Roku św. Józefa ponowimy Aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Św. Józefowi. W tym dniu, w rocznicę swego ingresu, ogarniajmy modlitwą bpa Ryszarda Kasynę.

5. Z dniem 8 grudnia związane są objawienia Maryi w Montichiari, po których biskup miejsca – Bresci – przychylił się w 2000 roku do kultu Matki Bożej Róży Duchownej. Maryja powiedziała wtedy m.in.: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała”. Stąd od g. 12.00, przez godzinę, Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w naszym kościele.

6. Poświęcone świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny są na stoliku przy ołtarzu bocznym oraz w zakrystii i biurze parafialnym (świece małe 8,- duże 16,- zł., opłatki dobrowolna ofiara).

7. W sobotę mszą św. o g. 12.00 Domownicy Boga naszej parafii rozpoczną spotkanie ze wspólnotą Domowników z Kiełpina; prosimy członków naszej wspólnoty o informację do wtorku włącznie o swojej obecności w sobotę (biuro lub zakrystia).

8. „Kiermasz Świąteczny” Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych: przed naszym kościołem po mszach o godz. 10:30, 12:00 i 13:30 (pierniki i ozdoby świąteczne); dochód będzie przeznaczony na osoby potrzebujące.

9. Wspólnota neokatechumenalna podejmuje dzieło ewangelizacji; stąd kto pragnie przyjąć dwie osoby, które chcą podzielić się osobistym doświadczeniem wiary, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub biurze parafialnym.

10. Słowa Pani Prezes hospicjum: „Kochani Dobrodzieje i Darczyńcy wspierający budowę lęborskiego hospicjum stacjonarnego w Pogorzelicach. Pragnę poinformować, że 27.11 nasza Fundacja otrzymała wsparcie rządowe w wysokości ponad 807 tys. zł.; dzięki temu zostaje wznowiona budowa. Pragniemy podziękować wszystkim Państwu za dotychczasowe wsparcie, bo właśnie ta siła Darczyńców i nasza ogromna wspólna praca zostały dostrzeżone w tym projekcie. Zapraszamy więc do współweselenia się podczas Kiermaszu Świątecznego dnia 12.12 na Placu Pokoju od godz. 12.00.

11. Grupa społeczna „DobroBus 2021” podjęła inicjatywę świątecznej zbiórki żywności; m.in. dzisiaj na Placu Pokoju od g. 11.00 – wszelkie szczegóły na plakatach.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 6.12 (pon.) – św. św. Mikołaj, biskup Miry na przełomie III/IV w., troskliwy pasterz;

  • 7.12 (wt.) – św. Ambroży, biskup Mediolanu w IV w., doktor Kościoła.

12. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Iga Kurs, Jacek Boguś, Janina Springman. Wieczny… .

Przejdź do góry strony