OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dzisiaj Niedziele Miłosierdzia; św. s. Faustyna zapisała słowa Jezusa: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”.

2. Dzisiaj wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele; o g. 15.00 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

3. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna w Kościele w Polsce 79. Tydzień Miłosierdzia, którego hasłem są słowa papieża Franciszka: „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”. Dziękujemy za ofiary przyniesione w skarbonkach wielkopostnych – zostaną one przeznaczone przez Caritas dla dzieci, które straciły rodziców w wojnie na Ukrainie.

4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek: grupa 1. i 2. – g. 16.00, grupa 3. i 4. – g. 17.00.

5. Spotkanie dla wdów konsekrowanych w środę; rozpoczyna się mszą św. o g. 9.00.

6. Domownicy Boga rozpoczynają swoje spotkanie w środę, mszą św. o g. 18.00.

7. Spotkanie dla bierzmowanych – II grupa (szkoła średnia): środa, g. 19.00 w kościele.

8. Zapraszamy na randki małżeństwie: spotkanie dla wszystkich par pragnących pogłębić swoje więzi. Odbędzie się w środę, 19 kwietnia, o g. 19.00 w Domu Fatimskim (wejście od ul. Malczewskiego, opieka dla dzieci zapewniona).

9. Wspólnota odnowy w Duchu Świętym „Genezaret” zaprasza na spotkanie w czwartek po mszy św. o g. 18.00 do Domu Fatimskiego.

10. W imieniu p. Prezes Stowarzyszenia „Lęborskie Hospicjum Stacjonarne” informujemy, że w przyszła niedzielę, 23.04, odbędą się Pola Nadziei – akcja ruchu hospicyjnego zwracająca uwagę na los i potrzeby osób nieuleczalnie chorych u kresu ich życia. Wolontariusze będą dzielić się żonkilami – symbolem akcji. W tym dniu będzie można również wesprzeć budowę hospicjum stacjonarnego w Pogorzelicach. Z całego serca dziękujemy.

11. Pod chórem „Gość Niedzielny”, „Pielgrzym”.

12 . Życzymy błogosławionego i radosnego czasu wielkanocnego.

Przejdź do góry strony