OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Serdecznie dziękujemy za udział w rekolekcjach wielkopostnych; za złożone ofiary także Bóg zapłać. Dzisiaj Niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Polskimi Misjonarzami; zbiórka do puszek przed kościołem na potrzeby misji. Dziś także, 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową – Namiestnika Chrystusowego polecajmy gorąco w naszych modlitwach.

2. Nasze wspólnotowe nabożeństwa wielkopostne to: Droga Krzyżowa – odprawiana w piątki o g. 9.00 i 18.00 – po nabożeństwie msza św.; dla dzieci i młodzieży o g. 17.00 i późnym wieczorem o 20.00 – pod przewodnictwem Rycerzy Kolumba przy stacjach wokół kościoła; Gorzkie Żale w niedzielę o g. 17.15.

3. We wtorek o g. 19.00 w kościele spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania.

4. W środę w łączności z msza św. o g. 9.00 i 18.00 Nowenna do MN Pomocy; po wieczornej mszy spotkanie Domowników Boga.

5. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patronem Kościoła powszechnego, rodzin chrześcijańskich; jest także orędownikiem dobrej śmierci. Msze św. ku czci patrona dnia o g. 7.00, 9.00 i 10.30 pod patronatem Rycerzy Kolumba, na którą szczególnie zapraszamy mężczyzn.

6. Pomoc Ukrainie: Osoby, które pragną przyjąć uchodźców w swoich prywatnych pomieszczeniach prosimy zgłaszać taką gotowość w biurze parafialnym lub zakrystii podając dane kontaktowe oraz liczbę osób, która może być przyjęta. Zgodnie ze wskazaniami Caritas te dane będą przekazane do jednostek samorządowych, które koordynują pomoc. Rzeczy, żywność długoterminową, środki higieniczne można składać w przygotowanym punkcie odbioru na dworcu PKP w godz. od 9.00 do 17.00.

7. W Wielkim Poście, zapraszamy do wspólnotowej modlitwy różańcowej w intencji pokoju na Ukrainie: modlimy się w dni powszednie o g. 17.30 tu w kościele po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu z kaplicy adoracji; przed błogosławieństwem suplikacje.

8. Pod chórem „Skarbonki Miłosierdzia” – wielkopostna akcji pomagająca zrealizować wezwanie do czynienia jałmużny; zgodnie ze wskazaniami Biskupa Diecezjalnego zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom z Ukrainy; przynosimy w Niedzielę Miłosierdzia.

9. Do skarbony przy figurze św. Józefa można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za tydzień kolekta na WSD w Pelplinie.

10. Pod chórem ulotka dla seniorów mówiąca o zagrożeniach prowadzących do utraty oszczędności zgromadzonych na koncie bankowym.

11. „Weekend dla narzeczonych” – kurs dla nupturientów wymagany przez Instrukcję o przygotowaniu do sakramentu małżeństwa: Lębork 6-8 maja 2022. Wszelkie szczegóły na plakacie i stronie internetowej.

12. W przyszłą niedzielę (20.03) o g. 18.00 w kościele w Mostach koncert charytatywny „Mosty Pokoju” – bilet cegiełka całkowicie przeznaczony na potrzebujące dzieci Ukrainy (patrz: plakat).

13. Pod chórem prasa katolicka, m.in. „Gość Niedzielny”.

14. Przypominamy, że WSD w Pelplinie zaprasza młodzież męską na Wielkopostne Dni Skupienia 18-20.03.2022 (szczegóły na stronie internetowej).

15. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Helena Jaworska, Henryk Górski, Anna Sobolewska. Wieczny….

16. Życzymy błogosławionego czasu wielkopostnego.

Przejdź do góry strony