OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj Niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Polskimi Misjonarzami; zbiórka do puszek przed kościołem na potrzeby misji. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek kwotę 4.497,- zł na rzecz Ukrainy.

2. Nasze wspólnotowe nabożeństwa wielkopostne to: Droga Krzyżowa – odprawiana w piątki o g. 9.00 i 18.00 – po nabożeństwie msza św.; dla dzieci i młodzieży o g. 17.00 i późnym wieczorem o 20.00 – pod przewodnictwem Rycerzy Kolumba przy stacjach wokół kościoła; Gorzkie Żale w niedzielę o g. 17.15.

3. Wspólnota Neokatechumenalna w dni powszednie, do piątku włącznie, o g. 5.45 modli się w kościele Liturgią Godzin (brewiarzem) – Jutrznia i Godzina czytań z modlitwą serca; zapraszamy do udziału, nawet bez tekstu. Ponadto katechezy kerygmatyczne: wtorek i czwartek o g. 18.45.

4. W środę, 8 marca, w naszej diecezji liturgiczne święto: 551 Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie. W tym dniu z racji na Dzień Kobiet w naszych modlitwach polecajmy Panu Bogu cały stan żeński.

5. Spotkanie Domowników Boga rozpoczyna się mszą św. 18.00 w środę.

6. Wspólnota odnowy w Duchu Świętym „Genezaret” zaprasza na spotkanie w czwartek po mszy św. o g. 18.00 do Domu Fatimskiego.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje, które poprowadzi dominikanin o. Wojciech Jędrzejewski; serdecznie zapraszamy do udziału – nauki do środy włącznie.

8. Pod chórem „Skarbonki miłosierdzia” – akcji pomagająca zrealizować wezwanie do czynienia jałmużny; zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dla dzieci z Ukrainy, które utraciły rodziców; przynosimy je w Niedzielę Miłosierdzia.

9. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl).

10. Do skarbony przy figurze św. Józefa można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

11. Parafia św. Maksymiliana organizuje 17 marca o godz. 17:00 msze św. za zmarłych a po mszy drogę krzyżowa za zmarłych po cmentarzu; proszę zabrać znicze.

12. Lęborskie Centrum Kultury FREGATA ogłasza nabór do chóru GOSPEL. Szczegóły i informacje na plakacie w tablicy ogłoszeń przed kościołem.

13. „Collegium Marianum” Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkół podstawowych oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte: soboty 11.03 oraz 22.04.2023 w godz. od 10.00 do 13.00.

14. Pod chórem: „Gość Niedzielny”, „Pielgrzym”.

15. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Bożena Brzozowska oraz tragicznie zmarli w pożarze Ludwika i Włodzimierz Sas. Wieczny….

16. Życzymy błogosławionego czasu wielkopostnego.

Przejdź do góry strony