OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które głosi o. Artur Piwowarczyk, oblat z Łeby; kolejne nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę w czasie mszy św. o g. 7.00, 9.00, 18.00, w poniedziałek i wtorek o 19.30 Nabożeństwo Słowa Bożego z nauką; we środę o 19.30 msza św.; środowa kolekta będzie przeznaczona dla księdza rekolekcjonisty; niestety z powodów technicznych nie uda się przeprowadzić transmisji internetowej.

2. Dziś niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Polskimi Misjonarzami. Zbiórka do puszek przed kościołem na potrzeby misji po każdej mszy św. Ponadto na plakacie podany jest numer 72032, na który można posłać SMS o treści „Misje” w ten sposób składając dar o wartości 2,460.

3. Nasze wspólnotowe nabożeństwa wielkopostne to: Droga Krzyżowa – odprawiana w piątki o g. 9.00 i 18.00 – po nabożeństwie msza św.; dla dzieci i młodzieży o g. 17.00 i późnym wieczorem o 20.00 – przy stacjach wokół kościoła; Gorzkie Żale w niedzielę o g. 17.15.

4. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, nazywanych także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć i dar modlitwy dziękczynnej.

5. W tym tygodniu przypadają dnie Eucharystyczne:

I Czwartek miesiąca: Godzina Święta – początek msza św. o g. 18.00, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziękczynna za dar Eucharystii z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa do g. 19.30 – prowadzi wspólnota Genezaret;

I Piątek miesiąca: okazja do spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej (spowiedź od 16.00 do 18.00); o g. 17.00 Droga Krzyżowa i msza św.;

I Sobota miesiąca: msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 9.00.

6. Chorych z posługą sakrament. ks. Wiesław odwiedzi w czwartek, pozostali księża w sobotę.

7. Zapraszam do nabycia przewodnika do głębszego przeżycia Wielkiego Postu – „Aby odnowić Przymierze”; publikacja zawiera czytania mszalne na poszczególne dni, stosowne wprowadzenia oraz krótkie rozważania; książka znajduje się pod chórem – cena 20 zł.

8.. Msze św. w tzw. rycie trydenckim z naukami wielkopostnymi w piątek i sobotę o g. 19.00 oraz w niedzielę o g. 15.00. W związku z tą liturgią Adoracja Najświętszego sakramentu połączona z Gorzkimi Żalami o g. 17.15.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 4.03 w czwartek – w randze święta św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Franciszek Łański, Teresa Lis, Marianna Bianga. Wieczny odpoczynek…

10. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacje, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz dar pokoju w naszej Ojczyźnie.

Przejdź do góry strony