OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu. Od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie Niedzielą „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

2. Jutro, 13 dzień grudnia; przypada 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

3. Szczególnym ćwiczeniem adwentowym jest udział w roratach; odprawiamy je w dni powszednie o godz. 6.45 rano; UWAGA!!! W tym roku zapraszamy także dzieci i młodzież (od poniedziałku do piątku), którym po liturgii proponujemy poczęstunek.

4. We wtorek spotkanie opłatkowe Grupy Modlitewnej o. Pio: msza św. o g. 18.00, po której spotkanie w salce.

5. We środę w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; po wieczornej mszy spotkanie Domowników Boga.

6. Kult Dzieciątka Jezus w naszej parafii skłania ku temu, by do Uroczystości Narodzenia Pańskiego przygotowała nas także Nowenna do Najświętszego Dzieciątka Jezus, którą odprawiać będziemy od czwartku, 16 grudnia, w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00; na mszy św. roratnej o g. 6.45 dołączymy stosowną modlitwę do Dzieciątka Jezus.

7. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra.

8. Także w piątek, 17 grudnia, przypada 63. rocznica utworzenia naszej parafii. Zapraszamy do osobistej modlitwy dziękczynnej za wszelkie otrzymane łaski udzielone nam od Boga w ramach życia naszej wspólnoty parafialnej.

9. Poświęcone świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny są na stoliku przy ołtarzu bocznym oraz w zakrystii i biurze parafialnym (świece małe 8,- duże 16,- zł., opłatki dobrowolna ofiara).

10. Wspólnota neokatechumenalna podejmuje dzieło ewangelizacji; stąd kto pragnie przyjąć dwie osoby, które chcą podzielić się osobistym doświadczeniem wiary, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub biurze parafialnym.

11. W ramach działań Fundacji Małych Stópek zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce artykułów higienicznych „Paczuszka dla Maluszka”—stoi specjalna choinka: informacja na bombce, a dary można składać pod choinką lub na korytarzu przy wejściu do biura parafialnego. Można także przesłać ofiarę pieniężną.

12. Ekipa „Z Serca do Serca i Franciszka” dnia 19.12 (niedziela) w g. 12-17 zaprasza potrzebujących z Lęborka i okolic na spotkanie wigilijne, które odbędzie się w domu parafialnym przy Sanktuarium św. Jakuba Apostoła.

13. Pod chórem „Pielgrzym” (nie dotarł „Gość Niedzielny”).

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 13.12 (pon.) – św. Łucja, dziewica i męczennica;

  • 14.12 (wt.) – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.

14. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Waldemar Hinc, Piotr Sobisz, Agnieszka Formela.Wieczny… .

14. Życzymy błogosławionego i radosnego świętowania.

Przejdź do góry strony