OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

2. Nasze wspólnotowe nabożeństwa wielkopostne to: Droga Krzyżowa – odprawiana w piątki o g. 9.00 i 18.00 – po nabożeństwie msza św.; dla dzieci i młodzieży o g. 17.00 i późnym wieczorem o 20.00 – pod przewodnictwem Rycerzy Kolumba przy stacjach wokół kościoła; Gorzkie Żale w niedzielę o g. 17.15.

3. W miniona niedzielę „Ad gentes” zebraliśmy na misje do puszek kwotę 2.082,- zł; Bóg zapłać.

4. We wtorek 22. dzień miesiąca; w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00 nowenna do św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych; obrzęd poświęcenia róż na mszy św. wieczornej.

5. W piątek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – zachęcamy do dziękczynienia za dar życia oraz modlitwy za każde poczęte dziecko i jego rodziców; na mszy św. o g. 18.00 zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (podejmujący adopcję przynoszą świece); po mszy o g. 9.00 Niewolnicy Maryi odnowią akt oddania się Maryi w niewolę.

6. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Biskup Diecezjalny Ryszard prosi, by włączyć się w to wydarzenie o g. 17.00, stąd w najbliższy piątek Drogę Krzyżową dla dzieci poprzedzi modlitwa zawierzenia. Ponadto o g. 18.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji o pokój w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.

7. Pomoc Ukrainie: przypominamy o możliwości przyjęcia uchodźców w swoich prywatnych pomieszczeniach (zgłoszenia w biurze parafialnym lub zakrystii); rzeczy, żywność długoterminową, środki higieniczne można składać w przygotowanym punkcie odbioru na dworcu PKP w godz. od 9.00 do 17.00.

8. W Wielkim Poście w dni powszednie, zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji pokoju na Ukrainie: g. 17.30 – różaniec oraz suplikacje w kościele przed Najświętszym Sakramentem.

9. Pod chórem „Skarbonki Miłosierdzia” – wielkopostna akcji pomagająca zrealizować wezwanie do czynienia jałmużny; zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

10. Do skarbony przy figurze św. Józefa można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

11. Za tydzień gościć będziemy ks. Grzegorza Grubę, Salezjanina, który jest dyrektorem Szkół Salezjańskich w Aleksandrowie Kujawskim.

12. Przypominamy o dzisiejszym koncercie charytatywnym w kościele w Mostach – g. 18.00.

13. Krąg Biblijny zostaje przesunięty na czwartek 31 marca o g. 19.00.

14. Parafia Rozłazino organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową z Rozłazina do Sianowa – w piątek, 1.04; wszelkie szczegóły w przyszłą niedzielę.

15. Osoby dorosłe które pragną przygotować się do sakramentu bierzmowania prosimy zgłaszać się w biurze parafialnym lub zakrystii – czas zgłoszeń do świąt wielkanocnych.

16. Pod chórem prasa katolicka, „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny”; publikacje: „Wielki Post. Nie zmarnuj szansy” -- 2,- zł oraz „Modlitwy o pokój i pojednanie” – 5,- zł.

17. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Regina Romańczyk, Bożena Kacprzak, Wanda Gruszczyńska, Kazimierz Reschke. Wieczny….

18. Życzymy błogosławionego czasu wielkopostnego.

Przejdź do góry strony