OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Rekolekcje Wielkopostne prowadzi o. Wojciech Jędrzejewski, dominikanin, kaznodzieja z Łodzi. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę na mszach o g. 7.00, 9.00, 18.00, o 19.30 w czasie nabożeństwa z adoracją w formie szkoły modlitwy (zapraszamy nawet po raz drugi w tym dniu); środowa kolekta dla księdza rekolekcjonisty; na naszej stronie internetowej transmisja mszy św. w niedzielę o 10.30; rekolekcje w dni powszednie o g. 18.00.

2. Nasze wspólnotowe nabożeństwa wielkopostne to: Droga Krzyżowa – odprawiana w piątki o g. 9.00 i 18.00 – po nabożeństwie msza św.; dla dzieci i młodzieży o g. 17.00 i późnym wieczorem o 20.00 – pod przewodnictwem Rycerzy Kolumba przy stacjach wokół kościoła; Gorzkie Żale w niedzielę o g. 17.15.

3. W minioną niedzielę „Ad gentes” zebraliśmy na misje do puszek kwotę 3.859,- zł; Bóg zapłać.

4. Wspólnota Neokatechumenalna do piątku włącznie o g. 5.45 modli się w kościele Jutrznią, Godziną czytań z modlitwą serca; zapraszamy do udziału, nawet bez tekstu. Katecheza kerygmatyczne we wtorek o g. 19.00 w Domu Fatimskim.

5. Zapraszamy na „Randki małżeńskie” w środę o 19:00 w Domu Fatimskim wejście od ul. Malczewskiego). Dla dzieci zapewnimy atrakcje i miło spędzony czas.

6. Uwaga. Zapowiedziane na środę spotkania do kandydatów do bierzmowania zostaje przesunięte na następny tydzień – na środę.

7. Wspólnota Rycerzy Kolumba zaprasza mężczyzn na „Męski Różaniec”: dziękczynny, przez wstawiennictwo św. Józefa, za dar pontyfikatu św. Jan Pawła II – w przyszłą niedzielę o g. 15.00 przed pomnikiem przy rondzie.

8. Pod chórem „Skarbonki Miłosierdzia” – jako wielkopostna jałmużna; zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dla dzieci z Ukrainy, które utraciły rodziców.

9. Do skarbony przy figurze św. Józefa można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

10. W przyszłą niedzielę kolekta ma Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

11. Przypominamy o mszy św. i drodze krzyżowej w kościele na cmentarzu: piątek, g. 17:00.

12. W kinie „Fregata” film „Opiekun”… borykający się z kryzysem małżeńskim dziennikarz dostaje polecenie, by zająć się współczesnymi historiami ludzi, w których życie w cudowny sposób wkroczył św. Józef; seanse: 19.03, godz. 15.15 oraz 23.03, godz. 17.45.

13. Pod chórem prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „W Rodzinie”.

14. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Alina Kassner, Irena Domaros, Krzysztof Sojda, Helena Maszota. Wieczny….

15. Życzymy błogosławionego czasu wielkopostnego.

Przejdź do góry strony