OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU)

1. W związku z aktualną sytuacją stanu pandemii, uwzględniając szczególnie fakt, że powiat lęborski należy do czołowych z najwyższą liczbą osób zakażonych, zwracamy się z serdeczną prośbą, by w planowaniu niedzielnego uczestnictwa we mszy św. respektować fakt, iż zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami odnoszącymi się do zgromadzeń liturgicznych w kościele, jako budynku użyteczności publicznej, w czasie sprawowania kultu w naszym kościele może przebywać maksymalnie 60 osób (włączony będzie głośnik po lewej stroni wieży. Przypominamy, że obiektywna niemożność wejścia do kościoła, ponieważ został wyczerpany limit liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii, powoduje, iż wierny, nie uczestnicząc we mszy św., nie popełnia grzechu ciężkiego. W takim przypadku zachęcamy do ubogacenia przeżycia niedzieli – Dnia Pańskiego, korzystając z transmisji mszy św. przez środki społecznego przekazu j. Ponadto przypominamy o obowiązku noszenia maseczki zakrywającej usta i nos.

2. W minioną niedzielę w ramach niedzieli Ad gentes – do puszek na misje zebraliśmy 2.952,- zł.

3. Msza św. w tzw. rycie trydenckim z nauką wielkopostnymi dzisiaj o g. 15.00. W związku z tą liturgią Adoracja Najświętszego sakramentu połączona z Gorzkimi Żalami o g. 17.15.

4. Jutro, 8 marca, w naszej Diecezji obchodzimy święto – 549 Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie; niech to będzie dzień wdzięczności za miejsce kultu Bożego, ale i za widzialny znak wspólnoty Kościoła Diecezjalnego naszej Matki. W tym dniu z racji na Dzień Kobiet w naszych modlitwach polecajmy także Panu Bogu cały stan żeński.

5. Papież Franciszek obecny rok ogłosił „Rokiem św. Józefa”; stąd od środy rozpoczniemy nowennę do św. Józef – w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00, by nas przygotowała na tegoroczną wyjątkową Uroczystość Oblubieńca NMP.

6. Nasze wspólnotowe nabożeństwa wielkopostne to: Droga Krzyżowa – odprawiana w piątki o g. 9.00 i 18.00 – po nabożeństwie msza św.; dla dzieci i młodzieży o g. 17.00 i późnym wieczorem o 20.00; Gorzkie Żale w niedzielę o g. 17.00 (bezpieczniejsza i sprawniejsza wymiana wiernych).

7. We środę o g. 19.00 w kościele spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w czasie wizytacji 22.03. (grupa przesunięta z jesieni), a w sobotę o 17.00 spotkanie dla tej młodzieży wraz z rodzicami.

8. W sobotę, 13 marca, przypada 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

9. Pod chórem są wyłożone skarbonki wielkopostne. Ofiary z nich będą przekazane na wsparcie osób chorych i starszych. Zachęcamy, by dzieci, ale także i dorośli zechcieli w ten sposób włączyć się w jałmużnę wielkopostną. Skarbonki będą zebrane w II Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Miłosierdzia.

10. Zapraszamy do nabycia przewodnika ku głębszemu przeżyciu Wielkiego Postu – „Aby odnowić Przymierze”; książka pod chórem – cena 20 zł.; jest także nowy numer „Pielgrzyma”.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Czesława Białous, Emilia Danielecka, Zdzisława Mrósk, Jadwiga Woźna, Lech Gransztef. Wieczny odpoczynek…

12. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacje, wznosząc gorliwą modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii oraz dar pokoju w naszej Ojczyźnie.

Przejdź do góry strony