OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

2. Jutro ostatni poniedziałek miesiąca: w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00 Nabożeństwo do Najświętszego Dzieciątka Jezus.

3. W czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie – Matki Bożej Gromnicznej i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na każdej mszy św. obrzęd błogosławieństwa świec. W modlitwie pamiętajmy o osobach konsekrowanych; kolekta w tym dniu na zakony klauzurowe.

4. W tym tygodniu przypadają dnie Eucharystyczne:

I Czwartek miesiąca: Godzina Święta – początek msza św. o g. 18.00, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziękczynna za dar Eucharystii z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa do g. 19.30 – prowadzi wspólnota Genezaret;

I Piątek miesiąca: okazja do spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej (spowiedź od 16.00 do 18.00); o g. 17.00 dodatkowa msza św.;

I Sobota miesiąca: msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 9.00.

5. W piątek 3 lutego przypada też wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło; stąd po każdej mszy św. obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.

6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzą: ,  we wtorek 31.01, ks. Wiesław,  ks. Robert w czwartek, ks. Krzysztof w sobotę.

7. Pod chórem „Gość Niedzielny” oraz „W Rodzinie”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM TAKŻE:

  • 31.01, wtorek – św. Jan Bosko, włoski kapłan, założyciel salezjanów;

8. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Gertruda Labuda, Regina Somysz, Ireneusz Mielewczyk, Henryka Dycha. Wieczny… .

9. Życzymy błogosławionego i radosnego świętowania.

Przejdź do góry strony