OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WELKANOCNA

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.

2. Jutro wkraczamy w miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela; nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie w łączności z mszą św. o godz. godz. 9.00 i 18.00, w niedzielę po sumie.

3. W środę 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski; to nasza parafialna uroczystość odpustowa. Msze Święte celebrować będziemy tego tak jak w niedzielę z wyjątkiem mszy św. o 13.30 i 20.00. W tym roku suma odpustowa o g. 10.30 pod przewodnictwem ks. bpa diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Wraz z władzami samorządowymi i zaproszonymi delegacjami obchodzić będziemy także rocznicę uchwalenia w 1791 Konstytucji 3 Maja. Po celebracji w kościele przemarsz Aleją Wolności na Skwer Orła Białego, gdzie ciąg dalszy uroczystości samorządowych. W dzień odpustowy o 7.00 Godzinki.

4. W czwartek, 4 maja, przypada wspomnienie św. Floriana – m.in. patrona strażaków; stąd o g. 9.00 msza św. w intencji strażaków i ich rodzin Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku.

5. W tym tygodniu przypadają dnie Eucharystyczne:

I Czwartek miesiąca: Godzina Święta – początek msza św. o g. 18.00, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do g. 19.30.

I Piątek miesiąca: okazja do spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej (spowiedź od 16.00 do 18.00); o g. 17.00 dodatkowa msza św.;

I Sobota miesiąca: msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 9.00.

6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzą: ks. Krzysztof w sobotę, a ks. Wiesław i Robert w następnym tygodniu.

7. Spotkanie dla dzieci do I Komunii św. w czwartek o g. 17.00 w kościele – wszystkie grupy.

8. W tym roku po raz 25 pielgrzymka rowerowa na Jasna Górę. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy kiedykolwiek w niej uczestniczyli wraz z rodzinami, na „Rowerową majówkę” na trasie Lębork – Białogóra. Rozpoczęcie w niedzielę, 7 maja, mszą św. o g. 9.00 w naszej parafii; zakończenie ok. g. 17.00 nabożeństwem majowym w Domu Rekolekcyjnym. Szczegóły na plakacie i naszej stronie.

9. Na naszej stronie w Aktualnościach i na tablicy ogłoszeń znajduje się prośba rodziny z Ukrainy (katolicy), którzy pragną wynająć mieszkanie, które będzie opłacane przez samorząd (2400,- miesięcznie).

10. Pod chórem „Gość Niedzielny”, „Pielgrzym”.

11. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Halina Sobczak. Wieczny…

12. Życzymy błogosławionego i radosnego czasu wielkanocnego.

Przejdź do góry strony