OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiejsza czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą „Laetare”, czyli niedzielą radości; zewnętrznym znakiem jest różowy kolor szat liturgicznych.

2. Nasze wspólnotowe nabożeństwa wielkopostne to: Droga Krzyżowa – odprawiana w piątki o g. 9.00 i 18.00 – po nabożeństwie msza św.; dla dzieci i młodzieży o g. 17.00 i późnym wieczorem o 20.00 – pod przewodnictwem Rycerzy Kolumba przy stacjach wokół kościoła; Gorzkie Żale w niedzielę o g. 17.15.

3. Jutro liturgiczna Uroczystość św. Józefa – dzień modlitw za mężczyzn i ojców.

4. Wspólnota Rycerzy Kolumba zaprasza mężczyzn na „Męski Różaniec”: dziękczynny, przez wstawiennictwo św. Józefa, za dar pontyfikatu św. Jan Pawła II –g. 15.00 przed pomnikiem przy rondzie

5. Wspólnota Neokatechumenalna do piątku włącznie o g. 5.45 modli się w kościele Jutrznią, Godziną czytań z modlitwą serca; zapraszamy do udziału. Katecheza we wtorek o g. 18.45.

6. W środę przypada 22. dzień miesiąca; w łączności z mszami św. o g. 9.00 i 18.00 nabożeństwo do św. Rity (obrzęd błogosławieństwa róż wieczorem).

7. Serdecznie zapraszamy wdowy i wdowców na wielkopostną mszę św. w intencji zmarłego małżonka z nowenną do św. Rity: środa (22.03) o g. 16.30 (plakat w gablocie).

8. Spotkanie Domowników Boga w środę: msza św. g. 18.00, a ciąg dalszy w Domu Fatimskim.

9. Spotkanie II grupy bierzmowanych (I kl. szkoły średniej) w środę o godzinie 19.00 w kościele.

10. Odnowa w Duchu Świętym „Genezaret” zaprasza na spotkanie wspólnoty w czwartek po mszy św. o g. 18.00 w Domu Fatimskim.

11. W sobotę, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – zachęcamy do dziękczynienia za dar życia oraz modlitwy za każde poczęte dziecko i jego rodziców; na mszy św. o g. 9.00 możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (wieczorem, podobna możliwość, po mszy św. wieczornej). Ponadto po mszy o g. 9.00 Niewolnicy Maryi odnowią akt oddania się Maryi w niewolę.

12. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu randki dla małżonków pp. Agnieszce i Andrzejowi Pirch, Tatianie i Kamilowi Szuta oraz p. Małgorzacie Chołka. Serdecznie zapraszamy już dziś na kolejne spotkanie 19 kwietnia.

13. Parafia organizuje wyjazd do teatru do Słupska na sztukę „Nasz mały PRL” dnia 27 marca (poniedziałek). Wyjazd o godzinie 17.30; koszt 75 zł, zapisy w zakrystii i biurze.

14. Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Kościerzynie w Niedzielę Palmową dnia 2.04. Wspólny wyjazd dla młodzieży z Lęborka ok. g. 11.00, koszt 40 zł. Zapisy w biurze par. i w zakrystii.

15. Z par. św. Marcina w Sierakowicach wyruszy 5. Ekstremalna Droga Krzyżowa: trzy trasy (dwie do Sianowa); 31 marca g. 20.00; szczegóły i zapisy na stronie edk.org.pl (plakat).

16. Pod chórem prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Pielgrzym” oraz publikacje: „Wszystko o męce i śmierci Chrystusa Pana” i „Wszystko o św. Józefie” – po 5,- zł.

17. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp.: Wanda Benka, Danuta Kolaska-Walter, Jan Wierciński, Krzysztof Zawadzki, Norbert Gliński. Wieczny….

18. Życzymy błogosławionego czasu wielkopostnego.

Przejdź do góry strony