OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie koloru szat liturgicznych z fioletu na różowy. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w przygotowaniu do świąt paschalnych.

2. W związku z aktualną sytuacją stanu pandemii, przypominamy, by w planowaniu niedzielnego uczestnictwa we mszy św. respektować fakt istniejących obostrzeń. Obiektywna zaś niemożność wejścia do kościoła nie skutkuje grzechem ciężkim. Zwracamy jednak uwagę, że na mszy św. o g. 7.30, 13.30 i 20.00 jest znacznie mniej wiernych. Ponadto przypominamy o obowiązku noszenia maseczki zakrywającej usta i nos.

3. W piątek 19 marca przypada Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny (nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych) . Tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. A ponieważ papież Franciszek obecny rok ogłosił „Rokiem św. Józefa”; stąd w łączności z mszą św. o g. 9.00 i 18.00 odprawiamy nowennę, by nas przygotowała na tegoroczną wyjątkową Uroczystość. Ponadto, zgodnie z postanowieniem Biskupa Diecezjalnego, w przyszłą niedzielę na zakończenie każdej mszy św. zawierzymy nasze rodziny opiece św. Józef, a w każdą środę do 8.12.2021, w ramach Nowenny do MB Nieustającej Pomocy, odmawiać będziemy także Litanię Józefową.

4. Nasze wspólnotowe nabożeństwa wielkopostne to: Droga Krzyżowa – odprawiana w piątki o g. 9.00 i 18.00 – po nabożeństwie msza św.; dla dzieci i młodzieży o g. 17.00 i późnym wieczorem o 20.00; Gorzkie Żale w niedzielę – UWAGA – o g. 17.00 (bezpieczniejsza i sprawniejsza wymiana wiernych).

5. W poniedziałek 22 marca Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna dokona Wizytacji Kanonicznej naszej parafii; m.in. o g. 16.00 udzieli sakramentu bierzmowania, o g. 18.00 odprawi mszę św. wizytacyjną w łączności z członkami wspólnot naszej parafii, o g. 11.00 spotka się z Radami Parafialnymi, ponadto pobłogosławi wyremontowane probostwo na I piętrze plebanii, nawiedzi osobę, do której chodzimy z posługą sakramentalną ze względu na stan zdrowia, zwizytuje biuro parafialne.

6. Młodzież, która będzie bierzmowana w ramach wizytacji rozpoczęła wczoraj Nowennę do Ducha Świętego – ogarniajmy ją wraz z rodzinami modlitwą prośby o błogosławione owoce sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

7. Zapraszam do dziękczynienia za dar odremontowanych organów, na tyle, by mogły grać nie raniąc naszych uszu; instrument nasz w dalszym ciągu czeka na generalny remont, jest bowiem w bardzo opłakanym stanie.

8. Do skarbony drewnianej przy balaskach po prawej stronie można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Za tydzień kolekta na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Pelplinie.

10.Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia zaprasza do włączenia się „Tydzień Modlitw o Ochronę Życia” w dniach od 19 do 25 marca. Dar modlitwy składa się z krótkiego rozważania, Litanii do św. Józefa i modlitwy św. Jana Pawła II; szczegóły i materiały można znaleźć na stronie internetowej wpisując w wyszukiwarkę nazwę tego tygodnia modlitw.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Antoni Dąbrowski, Elżbieta Oszmaniec, Wiktor Szyca, Marianna Wnuczek, Jerzy Romanowski. Wieczny odpoczynek…

12. Dzisiaj, zamiast suplikacji, odmówimy modlitwę nowennową i Litanię do św. Józefa.

Przejdź do góry strony