OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy, na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia. Na każdej mszy św. odnawiamy dzisiaj akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc. Nasz chór parafialny „Soli Deo” śpiewa na mszach o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 – dziękujemy serdecznie; chętnych, którzy pragną włączyć się do naszego chóru zapraszamy na próbę we środę na g. 19.00 do „Domu Fatimskiego”.

2. W ostatnich dniach listopada zapraszamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wspominkach codziennie o g. 17.30 polecając w danym dniu 1/7 zgłoszonych wypominek, a o g 18.00 codziennie odprawiamy mszę św. zbiorową za wszystkich zmarłych wskazanych w wypominkach.

3. Dzisiaj wolontariuszka Małgorzata Wos, która rok pracowała w Kazachstanie, po każdej mszy św. będzie rozprowadzała kalendarze misyjne, z których dochód jest przeznaczony na misje.

4. W przyszłą niedziele wkraczamy w Nowy Rok Kościelny rozpoczynający się Adwentem. Od przyszłego tygodnia msza św. o g. 13.15 zostanie przesunięta o kwadrans i będzie odprawiana o g. 13.30; przemawiają za tym wskazania liturgiczne i lepsze możliwości podjęcia posługi.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe nauka wprowadzająca na każdej mszy św. – głosił je będzie ks. Rafał Pujsza, pasjonista, nasz ziomek.

6. Spotkanie Grupy Modlitewnej Ojca Pio we wtorek o godz. 19.00.

7. W sobotę 7 grudnia w Toruniu Radio Maryja przeżywać będzie Święto Dziękczynienia z okazji 28. rocznicy powstania; jest kilka wolnych miejsc pielgrzymki z Lęborka: wyjazd g. 5.00 sprzed naszego kościoła, koszt ok. 70 zł, zapisy w tym tygodniu w biurze lub zakrystii (dane personalne oraz nr telefonu), powrót w późnych godzinach wieczornych.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Jerzego Orzińskiego, Krystynę Szczeradłowską, Marka Szmittkę, Tadeusza Łapko. Wieczny odpoczynek…

10. Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

Przejdź do góry strony